Skocz do zawartości
Wloz_mi_tu

[nasza-klasa.pl] Dyskusja

Polecane posty

Witam!

Jako, że portal nasza-klasa.pl przechodzi obecnie szczyt popularności postanowiłem sobie na taki temat.

Obecnie mają bardzo duży ruch - lecz bardzo słabe serwery (NetDirekt) - nie mówię, że NetDirekt to słaba serwerownia, ale jak dla takiego portalu, osiągającego szczyt popularności nasza-klasa.pl mogłaby przenieść się na "coś" lepszego, co chyba jest już w planach.

 

Interesują mnie szczegóły, co za serwerownia i gdzie?

 

Pozdrawiam!

 

P.S.

Na nasza-klasa.pl znalazłem już parę znajomych ;P ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W temacie nasza-klasa mam niezmiennie jeden komentarz: pogratulowac dobrej transakcji :-).

I z jego samego powodu jak sadze warstwa technologiczna bedzie intensywnie rozwijana, co juz ma miejsce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

haha a ja mam Boss'a w kumplach :P tam a serwery naprawdę dość słabe nie wytrzymują tylu ludzi naraz a powinni przejść na naprawdę mocne maszyny i rozbić to w klastry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
... nasza-klasa.pl mogłaby przenieść się na "coś" lepszego, co chyba jest już w planach.

 

Interesują mnie szczegóły, co za serwerownia i gdzie?

Przecież jak byk na stronie głównej jest info o starcie nowej serwerowni i kiedy to nastąpi :Phttp://nasza-klasa.pl/forum/20/2/502

 

Pokaż profil
Nasza-klasa.pl
Napisz wiadomośćPokaż znajomych
(495)
W odpowiedzi na Wasze pytania dotyczące postępów prac nad wydajnością portalu, zamieszczamy poniżej harmonogram prac.

12 listopada 2007 - zakup serwerów;
23 listopada 2007 - dostawa serwerów do serwerowni;
24 listopada 2007 - składanie szaf;
25 - 26 listopada 2007 - składanie komputerów;
27 - 28 listopada 2007 - kolejna dostawa sprzętu, montowanie sieci, testowanie sieci, dysków, pamięci;
29 listopada 2007 - składanie ewentualnej reklamacji do dostawcy sprzętu;
30 listopada 2007 - konfigurowanie serwerów, kopiowanie danych;
1 - 11 grudnia 2007 - konfigurowanie serwerów;
12 grudnia 2007 - testowanie fragmentu architektury;
13 - 19 grudnia 2007 - konfigurowanie serwerów;
20 grudnia 2007 - testowanie fragmentu architektury;
21 - 22 grudnia 2007 - konfigurowanie serwerów;
23 grudnia 2007 - testy obciążeniowe, sprawdzanie wydolności systemu w przypadku awarii, któregoś z serwerów;
26 - 27 grudnia 2007 - nanoszenie poprawek;
28 - 31 grudnia 2007 - testowanie całego systemu;
2 stycznia 2008 - nanoszenie poprawek;
3 - 6 stycznia 2008 - finalne testowanie;
7 stycznia 2008 - uruchomienie serwerowni nasza-klasa.pl;
8 stycznia 2008 - nasza-klasa.pl osiąga prędkość światła;)

zespół nasza-klasa.pl

 

haha a ja mam Boss'a w kumplach :P

A ja się właśnie wczoraj zastanawiałem "ki diabeł" przeglądając kontakty :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakos nie lubie wchodzic w temat naszej-klasy, ale widze, ze tutaj sie chyba nie obejdzie...

 

W temacie nasza-klasa mam niezmiennie jeden komentarz: pogratulowac dobrej transakcji :-).
Serio? Wydaje mi sie, ze mogli wyciagnac 'troszke' wiecej :P

 

Obecnie mają bardzo duży ruch - lecz bardzo słabe serwery (NetDirekt) - nie mówię, że NetDirekt to słaba serwerownia, ale jak dla takiego portalu, osiągającego szczyt popularności nasza-klasa.pl mogłaby przenieść się na "coś" lepszego, co chyba jest już w planach.
To nie ma nic wspolnego ani z serwerami na jakich dzialaja, ani z serwerownia. Oni musza miec po prostu wybitnie skopana architekture calego systemu :P

Inaczej sie nie da tego wytlumaczyc, naprawde.

 

tam a serwery naprawdę dość słabe nie wytrzymują tylu ludzi naraz a powinni przejść na naprawdę mocne maszyny i rozbić to w klastry
W klastry? Chyba w klaster :P Jak dla mnie mocne maszyny w klastrze zabijaja cala jego idee :P

 

7 stycznia 2008 - uruchomienie serwerowni nasza-klasa.pl;
Prosze, powiedzcie, ze to tylko marketingowa papka i oni nie chca otwierac wlasnej serwerowni? :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze, powiedzcie, ze to tylko marketingowa papka i oni nie chca otwierac wlasnej serwerowni? :P

 

 

 

marketingowa papka :P

 

 

Wiedziałem, że p zara ich zjedzie :-P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prosze, powiedzcie, ze to tylko marketingowa papka i oni nie chca otwierac wlasnej serwerowni? :P

Ot pewnie kolokacja z 10 serwerów gdzieś np. w ATMie gorzej brzmi niż stwierdzenie "własna serwerownia" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Serio? Wydaje mi sie, ze mogli wyciagnac 'troszke' wiecej :P

 

Nie. IMO mieli duzo szczescia. Fundusz mogl wybrac dowolny inny serwis webdwazerowy. Zauwaz, ze boom na n-k zrobil sie dopiero w ostatnich 2-3 miesiacach, juz po transakcji za sprawa ogromnego szumu w mediach. Wczesniej byla umiarkowana cisza. Jesli nie ten fundusz to znalezliby pewnie inny, ale sadze, ze na owczesnym etapie nie za wieksze kwoty.

 

Zadzialal jednak fakt, ze nie byli totalnym startupem. Dlatego sprzedali 20% za 3 miliony. Startup od funduszu dostalby gora milion (w uzasadnionych przypadkach wiecej), ale w zamian za 90% udzialow. Osiagneli dobre warunki. Uwazasz, ze n-k bylo warte 3 miesiace temu wiecej niz 15 milionow?

 

To nie ma nic wspolnego ani z serwerami na jakich dzialaja, ani z serwerownia. Oni musza miec po prostu wybitnie skopana architekture calego systemu :P

 

To fakt. Projektujac zupelnie nie przewidzieli latwej skalowalnosci.

 

PS. A do tego nie mysla. Jak slusznie zauwazyl reuptake, dlaczego w momencie gdy maja tak ogromne problemy z serwerami, wciaz przychodza maile "masz wiadomosc", a nie pelna tresc wiadomosci? Spadek obciazenia bylby gigantyczny. UU by nie spadlo, a czasowy spadek ilosci odslon nic by nie zmienil.

 

PS2. N-k w chwili obecnej musi stawic czola problemowi rozwoju. Atut nowosci nie bedzie dzialac wiecznie, a zauwazcie, ze pomijajac chwily atak na poszukiwanie znajomosci, przywiazanie userow do serwisu jest bardzo niewielkie. Spojrzcie sami - jak okreslacie aktywnosc na swoich forach klasowych?

 

Moze zmieni sie to po usprawnieniu serwerow, ale raczej nie tylko technikaliow tu potrzeba. Budowanie solidnej spolecznosci w n-k lezy.

 

PS3. Na czym ten serwis bedzie zarabiac? Na reklamach!? Czy tez za chwile pojawia sie oplaty za wysylanie wiadomosci? A moze plan to jeszcze troche napompowac i sprzedac onetowi albo gazecie? Albo AOL, bo oni cos slabo na razie :-).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
24 listopada 2007 - składanie szaf;

25 - 26 listopada 2007 - składanie komputerów;

27 - 28 listopada 2007 - kolejna dostawa sprzętu, montowanie sieci, testowanie sieci, dysków, pamięci;

Ot pewnie kolokacja z 10 serwerów gdzieś np. w ATMie gorzej brzmi niż stwierdzenie "własna serwerownia" :P
Hmm... Nie do konca jestem przekonany co do tych 10 serwerow w ATM'ie :P

 

Nie. IMO mieli duzo szczescia. Fundusz mogl wybrac dowolny inny serwis webdwazerowy. Zauwaz, ze boom na n-k zrobil sie dopiero w ostatnich 2-3 miesiacach, juz po transakcji za sprawa ogromnego szumu w mediach. Wczesniej byla umiarkowana cisza. Jesli nie ten fundusz to znalezliby pewnie inny, ale sadze, ze na owczesnym etapie nie za wieksze kwoty.
Ujme to tak... Niezbyt szczegolnie sie przygladam / przygladalem rozwojowi n-k i skoro jest tak jak mowisz (tzn. boom zaczal sie dopiero po inwestycji) to moze faktycznie dobrze zrobili. W to jednak smiem troche watpic, bo bez sporego userbase w chwili inwestycji takich dobrych warunkow (20%) od VC by jednak nie dostali.

 

Startup od funduszu dostalby gora milion (w uzasadnionych przypadkach wiecej), ale w zamian za 90% udzialow.
Juz nie przesadzaj... Mowimy tu raczej o 70% :P

 

Osiagneli dobre warunki. Uwazasz, ze n-k bylo warte 3 miesiace temu wiecej niz 15 milionow?
Nie wiem czy 3 miesiace temu bylo tyle warte. Natomiast mysle, ze wyszliby na tym o wiele lepiej, gdyby tego nie sprzedawali w ogole (chyba, ze faktycznie popularnosc zyskali dopiero po odsprzedazy udzialow).

 

PS2. N-k w chwili obecnej musi stawic czola problemowi rozwoju. Atut nowosci nie bedzie dzialac wiecznie, a zauwazcie, ze pomijajac chwily atak na poszukiwanie znajomosci, przywiazanie userow do serwisu jest bardzo niewielkie.
Z jednej strony masz racje... W takiej formie czeka ich szybkie spotkanie z 'gleba' :P Zreszta wspominal juz o tym chociazby Rafal Agnieszczak :P

Z drugiej strony majac taki userbase moge spokojnie stworzyc calkiem sensowna spolecznosc (w ktorej klasy beda tylko dodatkiem), ktora zatrzyma wiekszosc uzytkowniow.

 

PS3. Na czym ten serwis bedzie zarabiac? Na reklamach!?
Tak.

 

Czy tez za chwile pojawia sie oplaty za wysylanie wiadomosci?
Za same wiadomosci? Watpie. Ale juz teraz maja oplaty za zwiekszenie limitu udostepnionych obrazkow.

 

A moze plan to jeszcze troche napompowac i sprzedac onetowi albo gazecie? Albo AOL, bo oni cos slabo na razie :-).
Calkiem mozliwe. Mam wrazenie, ze beda to 'opychali' portalom jak tylko serwis zacznie tracic na popularnosci :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do kultowości naszej-klasy to ostatnio na imprezie znajomi się licytowali kto ma więcej znajomych? Prawe sie pobili. Wiec nie jest tak źle.

Co do AOL dzisiejszy news:

Łódź/ Trzy osoby nie żyją - zatruły się prawdopodobnie gazem
Jeśli będą wciąż zatrudniać analfabetów to szykuje się ebay v2 i to w jeszcze żałośniejszym wydaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ujme to tak... Niezbyt szczegolnie sie przygladam / przygladalem rozwojowi n-k i skoro jest tak jak mowisz (tzn. boom zaczal sie dopiero po inwestycji) to moze faktycznie dobrze zrobili. W to jednak smiem troche watpic, bo bez sporego userbase w chwili inwestycji takich dobrych warunkow (20%) od VC by jednak nie dostali.

 

Bo mialy taki userbase, ale nie az tak duzy. Boom nastapil pozniej.

 

Megapanel z czerwca (najswiezszy dostepny gdy zapadaly decyzje o kupnie):

497 tys. uu

 

Megapanel z pazdziernika (zaledwie miesiac po transakcji):

1 540 108 uu

 

Swiezszych raportow nie ma, ale fakty sa takie, ze n-k wchodzi w nowy rok z 4-5 milionami kont, nie zdziwie sie, jesli uu za grudzien bedzie oscylowac gdzies w okolicach 3 mln lub wiecej.

 

Juz nie przesadzaj... Mowimy tu raczej o 70% :P

 

Rozne sa umowy :-). Startupy grupy studentow nie maja az tak dobrej pozycji do negocjacji :P. Ale ok, te 90% to juz byl skrajny przypadek ;-).

 

Nie wiem czy 3 miesiace temu bylo tyle warte. Natomiast mysle, ze wyszliby na tym o wiele lepiej, gdyby tego nie sprzedawali w ogole (chyba, ze faktycznie popularnosc zyskali dopiero po odsprzedazy udzialow).

 

Serwis i tak byl juz raczej skazany na sukces, ale bez transakcji na pewno nie tak gwaltownie. Nie wiadomo tez czy bez szumu w mediach przebiliby sie do grup starszych uzytkownikow, a bez tego serwis mialby problem. Boom byl potrzebny, bez niego nie nakrecilaby sie spirala. Ludzie by wchodzili "malo mam tu znajomych" i zapominaliby o serwisie. Po jakism czasie kolejni userzy by wchodzili, ale znow malo znajomych, bo tamci juz pawie zapomnieli ;-). Nie byloby takiej intensywnosci rozwoju. Ale rozwoj by byl.

 

Natomiast problem moglby byc z finansowanie. Trzymajac maszyny w NetDirekt raczej nie posiadali kokosow na finansowanie, a widzimy jakich inwestycji trzeba by utrzymac wzrost popularnosci. Samotnie byliby ledwie srednim graczem dla internetowych sieci reklamowych - zarobek taki sobie. Google AdSense by sobie mogli wrzucic i to by bylo na tyle mozliwosci zarobkowych :-). O oplatach to by mogli myslec raczej w dalszej perspektywie = wprowadzajac je zbyt szybko i zbyt natretnie raczej zniecheciliby do serwisu.

 

Z zapleczem kapitalowym perspektywy sa zupelnie inne, bo i rozmowy sa inne.

 

Z drugiej strony majac taki userbase moge spokojnie stworzyc calkiem sensowna spolecznosc (w ktorej klasy beda tylko dodatkiem), ktora zatrzyma wiekszosc uzytkowniow.

 

Tak. Ale to wymaga zmian podejscia. Na razie jest srednio. A im dalej w las tym trudniej bedzie zmienic mentalnosc uzytkownikow, szczegolnie, ze serwis adresowany jest nie tylko do mlodych (a moze wrecz glownie nie do nich).

 

Za same wiadomosci? Watpie. Ale juz teraz maja oplaty za zwiekszenie limitu udostepnionych obrazkow.

 

Z wiadomosciami zart byl, bo sa serwisy, ktore ta droga pozyskiwania srodkow ida ;-).

 

Calkiem mozliwe. Mam wrazenie, ze beda to 'opychali' portalom jak tylko serwis zacznie tracic na popularnosci :P

 

Zobaczymy co na to portale :-). Zwazywszy na to, ze taka Gazeta kupuje licencje na Bebo za pewnie niemala kase to miejsce na taka transakcje mogloby sie znalezc.

 

Ale poki co n-k to jest takie samo pompowane banki jak cale webdwazero. Potencjal jest, ale rzeczywistosc zweryfikuje jak wyceny przeloza sie na rzeczywiste mozliwosci zarobkowe.

 

Jedna banka juz kiedys pekla, wartosci niektorych transakcji web2.0 do zludzenia przypominaja mi tamte lata. Tez wyceny sporo wybiegaja poza realna wartosc, a nie oszukujmy sie - tych inicjatyw powstaje bardzo duzo. W pewnym momencie nastapi nasycenie i okaze sie, ze na rynku jest wiecej serwisow niz popytu na nie. Nie mowie tutaj teraz bezposrednio o n-k, bo im sie udalo zdobyc juz swoja pozycje (byle nie zepuli). Z reszta udala im sie fajna rzecz, bo poszerzyli rynek, wprowadzajac do serwisow spolecznosciowych nowe grupy wiekowe. Zamiast bic sie o tort, stworzyli swoj wlasny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do kultowości naszej-klasy to ostatnio na imprezie znajomi się licytowali kto ma więcej znajomych? Prawe sie pobili. Wiec nie jest tak źle.

Fajnych masz znajomych. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem to w wielu sieciach/zakładach i urzedach zaczynają filtrować n-k bo ludzie zbyt duzo czasu marnyją na poszukiwania kolegów.

Fajnych masz znajomych. wink.gif

Ja już jestem w takim wieku że moi koledzy i przyjaciele to oficerowie, prokuratorzy, prezesi firm czy wykładowcy na uczelniach i oni wszyscy mają profile na n-k wiec to może dawać do mylenia jacy tam są użytkownicy i że są to o wiele lepsze grupy docelowe niż 15-latkowie. Moim zdaniem wlasnie dlatego cena serwisu byla wysoka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Z tego co wiem to w wielu sieciach/zakładach i urzedach zaczynają filtrować n-k bo ludzie zbyt duzo czasu marnyją na poszukiwania kolegów.

Jakby instalowali linuxa to by nie mieli problemów, bo linux sobie nie radzi z wczytaniem ich IP z dns'ów. Ciekaw jestem jak to zrobili :P.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jakby instalowali linuxa to by nie mieli problemów, bo linux sobie nie radzi z wczytaniem ich IP z dns'ów. Ciekaw jestem jak to zrobili :P.

 

Jak to sobie nie radzi?

 

alien@d1:~/$ host nasza-klasa.pl

nasza-klasa.pl A 89.149.244.105

nasza-klasa.pl A 89.149.244.112

nasza-klasa.pl A 89.149.244.113

nasza-klasa.pl A 89.149.244.116

nasza-klasa.pl A 89.149.244.124

nasza-klasa.pl A 89.149.241.176

nasza-klasa.pl A 89.149.242.124

nasza-klasa.pl A 89.149.242.138

nasza-klasa.pl A 89.149.242.139

nasza-klasa.pl A 89.149.242.176

nasza-klasa.pl A 89.149.242.190

nasza-klasa.pl A 89.149.242.191

nasza-klasa.pl A 89.149.242.192

nasza-klasa.pl A 89.149.242.228

nasza-klasa.pl A 89.149.244.77

nasza-klasa.pl A 89.149.244.78

nasza-klasa.pl A 89.149.244.79

nasza-klasa.pl A 89.149.244.80

nasza-klasa.pl A 89.149.244.82

nasza-klasa.pl A 89.149.244.84

nasza-klasa.pl A 89.149.244.88

nasza-klasa.pl A 89.149.244.89

nasza-klasa.pl A 89.149.244.93

nasza-klasa.pl A 89.149.244.96

nasza-klasa.pl A 89.149.244.98

nasza-klasa.pl A 89.149.244.99

nasza-klasa.pl A 89.149.244.101

nasza-klasa.pl A 89.149.244.102

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hi

 

Tutaj jest raczej pokazane co czyni dobry pomysł bo same skrypty naszej klasy są dosłownie banalne ...

Człowiek który wpadł na taki pomysł widać że potrafił mniej więcej rozplanować to pod względem organizacyjnym jednak technicznie wypadli słabiutko.

Serwis działa na takiej zasadzie że ludzie zapraszają ludzi ...

A szum w mediach ... nic dziwnego kto nie chce zobaczyć co się stało z jego znajomymi z podstawówki , gimnazjum.Jeżeli dużo osób jest tego ciekawych to poprawi oglądalność , zwiększy słuchaczy ... itd.

Na święta nawet moja siostra (38 lat) pokazała mi N-K.

Ja gdyby nie pieniądze jakie dostaje właściciel N-K nazwałbym sławetną ideą.Ale gdy tutaj mowa o mln. to niestety przez gardło nie chce mi to przejść a co dopiero przez palce ;]

Szkoda że o przenosinach dopiero pomyśleli jak serwis osiągnął szczyt ;

 

 

@alien

 

MiSi3kK - miał na myśli te urzędy itp które filtrują dostęp do n-k.

A nie serwery N-K.I MiSi3kK miał zapewne na myśli że gdyby tam nie było Windowsów było im łatwiej.

 

Pozdrawiam

Mateusz Adach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja już jestem w takim wieku że moi koledzy i przyjaciele to oficerowie, prokuratorzy, prezesi firm czy wykładowcy na uczelniach i oni wszyscy mają profile na n-k wiec to może dawać do mylenia jacy tam są użytkownicy i że są to o wiele lepsze grupy docelowe niż 15-latkowie. Moim zdaniem wlasnie dlatego cena serwisu byla wysoka.

I ci "oficerowie, prokuratorzy, prezesi" się pobili o to, kto ma więcej znajomych w n-k? Nie wiek świadczy... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o to, że nie pobierał IP. Przez ostatnie parę dni. Testowane było na 4 kompach w 2 różnych sieciach. Ubuntu, debian, suse. FF, Opera, Seamonkey, iceweasel, ie 4 linux oraz ping - nic nie działało. Wystarczyło z tej samej sieci wejść spod windowsa i działała bardzo dobrze.

 

Wygląda na to, że już naprawili.

 

//edit: u mnie dalej nie działa. Muszę mieć wpis w hosts

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A jak to jest z upublicznianiem wizerunków innych osób bo czytałem że mieli z tym ostatnio problem tylko pojęcia nie mam jak się takie sprawy kończą? Zrobiłem dzisiaj mały zwiad i znalazłem swoje zdjęcia z podstawówki i średniej (przy wyższej pewnie też ale jest taki bajzel że nie szło się doszukać). Załóżmy że nie podoba mi się że ktoś wstawił moje zdjęcie. Co z tym zrobić (nie licząc prokuratury)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo, jesli ktos zglosi, ze jest tam jego zdjecie w sposob naruszajacy jego prawa, czy chocby interes to usuwaja takie foto.Natomiast w kwestii prawnej, jesli jest zdjecie grupowe/klasowe to nie musi ono naruszac prawa. Ochrona wizerunku nie przysluguje, jesli wizerunek na zdjeciu jest szczegolem, elementem wiekszej calosci, czescia tlumu itp. itd. Nalezaloby to poddac szczegolowej analizie prawnej pod katem tego, czy w przypadku klasy jest to juz szczegol wiekszej calosci, czy jeszcze nie.Co innego jakies prywatne zdjecia, gdzie sa 2-3 osoby, w tym Ty. Jesli zglosisz to AFAIK usuna. Tak przynajmiej deklarowali w wypowiedzi w sprawie zdjec cywilnych policjantow, ktore sie pojawiaja.

//edit: u mnie dalej nie działa. Muszę mieć wpis w hosts
Prawdopodobnie Twoj system nie obsluguje dlugich odpowiedzi DNS (>512 bajtow) lub na ktoryms poziomie gdzies w sieci (firewall) sa one blokowane (np. blokada dla zapytan DNS po protokole TCP). Troche dziwne, ze z Windows dziala, ale wskazuje to raczej na problem po stronie systemu. Dziwne, ze na tylu komputerach.

 

To najbardziej prawdopodobny powod problemu jaki przychodzi mi do glowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
I ci "oficerowie, prokuratorzy, prezesi" się pobili o to, kto ma więcej znajomych w n-k? Nie wiek świadczy... :P

Prawie robi.. dużą różnice :-)

 

Co z tym zrobić (nie licząc prokuratury)?

Przejść do porzadku dziennego i pośmiać sie z siebie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Prawdopodobnie Twoj system nie obsluguje dlugich odpowiedzi DNS (>512 bajtow) lub na ktoryms poziomie gdzies w sieci (firewall) sa one blokowane (np. blokada dla zapytan DNS po protokole TCP). Troche dziwne, ze z Windows dziala, ale wskazuje to raczej na problem po stronie systemu. Dziwne, ze na tylu komputerach.

 

To najbardziej prawdopodobny powod problemu jaki przychodzi mi do glowy.

Potwierdzam, w przypadku gdy Windows nie moze pobrac calej odpowiedzi via TCP zadowala sie czescia, ktora odebral wczesniej po UDP. Natomiast UNIX'y i ich smieszne klony zwracaja blad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×