Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość

System uptime'u serwera

Polecane posty

Gość

Znacie jakieś strony które sprawdzają uptime serwera? A najlepiej uptime różnych portów.

 

Najlepiej za darmo.

 

Pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

www.hyperspin.com - darmowe 14 dni

 

www.siteuptime.com - darmowe caly czas ale co 30 min sprawdza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
www.hyperspin.com - darmowe 14 dni

 

Kup - jak tylko jeden serwer chcesz monitorowac to te niecale 2$ / m-c to chyba nie majatek? ;)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Ale nikt ze znajomych nie ma kart kredytowych ;)

 

Wysłany Nie Maj 01, 2005 10:51 pm:

 

P.S A ty masz swojego dedyka?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

host24.pl - uptime przez 104 dni - 100%

 

ale co z tego skoro przez ubiegłą noc zdarzyło się

kilka przerw na porcie 80 i 25, z czego najdłuższa około 90 minut

 

co z tego ze uptime mierzy pingi.

przecież pingów sie nie sprzedaje,

tylko konkretne usługi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Fobi

Jestes w bledzie, hyperspin.com mierzy po portach i wszystkie testy, ktore wykonuje "ja" czyli jeden serwer i czas monitoringu co 30 minut jest ustawiony na port 80 czyli www.

 

Kazdy kto wykupuje testy na hyperspin i widnieje w rankingu jest proszony rowniez o monitorowanie portu 80 ale tego juz nie moge zagwarantowac.

 

Pozdrawiam,

Bartek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale ten ranking w ogole nie jest wiarygodny.

1. mozna na pare dni wylaczyc sie z rankingu i potem od niego wrocic (tak juz robil bodajze sync.pl).

2. mozna podac nie swoj adres ip (np.onetu)

3. mozna (i tak czesc firm robi) podac adres serwera na ktorym nie ma w ogole (bardz prawie w ogole) kont klientow a jest tylko strona firmowa.

4. pada ThePlanet, to firmom, ktore maja tam serwery, uptime nie spada bo hyperspin tez lezy i nie liczy wtedy.

 

Nie mam do nikogo pretensji, ze tak to dziala ;) po prostu hyperspin to jest zabawka do monitorowania jakiejs strony i nie nadaje sie do jakis powaznych rankingow.

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość adamszendzielorz
1. mozna na pare dni wylaczyc sie z rankingu i potem od niego wrocic (tak juz robil bodajze sync.pl).

 

Po to pewnie zostal wprowadzony ranking niezweryfikowany, pozatym jest liczba dni ile serwer jest monitorowany, im dluzej tym bardziej wiarygodny ;)

 

2. mozna podac nie swoj adres ip (np.onetu)

 

Chyba nie bardzo, bo podajesz tylko hosta, ktory jest widoczny w rankingu. Podajac onet.pl link w rankingu bedzie kierowal do onetu (mozesz jedynie zmienic nazwe).

 

3. mozna (i tak czesc firm robi) podac adres serwera na ktorym nie ma w ogole (bardz prawie w ogole) kont klientow a jest tylko strona firmowa.

 

A dlaczego niby taki serwer ma dzialac lepiej czy gorzej ?:) Wiecej userow to oczywiscie wieksze obciazenie ale nic pozatym.

 

Nie mam do nikogo pretensji, ze tak to dziala :) po prostu hyperspin to jest zabawka do monitorowania jakiejs strony i nie nadaje sie do jakis powaznych rankingow.

 

top100.pl tez ma kilka drobnych bledow, kazde narzedzie bedzie je posiadalo. Ale zawsze daje to mniejwiecej jakis obraz jakosci uslug danej firmy - obarczony coprawda bledem ale na tyle marginalnym, ze nie wykrzywia on w znaczacy sposob wynikow tego rankingu :)

pozdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ranking jest niedoskonaly i warto zrobic by go troche ulepszyc, o czym juz kiedys dyskutowalismy.

 

Przykladowo do rankingu wchodzi webd.pl, ktorych strona glowna jest na serwerze w Polsce, a stron klientow na serwerach zupelnie gdzie indziej. Zerowe odwzorowanie faktycznej dostepnosci uslug.

 

Dodac szczegoly (ktory serwer, jaka usluga), mozliwosc wpisania wyjasnien - juz cos wiecej jest. Ale to jak Bartus znajdzie czas i checi ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Po to pewnie zostal wprowadzony ranking niezweryfikowany, pozatym jest liczba dni ile serwer jest monitorowany, im dluzej tym bardziej wiarygodny ;)

Widze, ze nie zerkasz czasami na ranking...

Sync i Monsterwire (te 2 firmy wypatrzylem) znikaly z rankingu na pare dni by potem powracac z ta sama iloscia dni jaka juz mialy.

Chyba nie bardzo, bo podajesz tylko hosta, ktory jest widoczny w rankingu. Podajac onet.pl link w rankingu bedzie kierowal do onetu (mozesz jedynie zmienic nazwe).

"Chyba" to sie lodka na wodzie Adamie ;>

Zmienialem dla testow sobie pare razy adresy IP i jest tak jak mowie.

A dlaczego niby taki serwer ma dzialac lepiej czy gorzej ?:) Wiecej userow to oczywiscie wieksze obciazenie ale nic pozatym.

Heh, pomysl :> Jestem sobie firma hostingowa, wykupilem serwer za $99 z cPanelem w TP. Na serwerze upchnalem kilkuset klientow, polowa to dzieciaki z jakimis forami, 1/3 to by Przemo :) Serwer pada regularnie pare razy dziennie - zwykly serwer, bez zadnych dodatkowych zabezpieczen, mozna skutecznie zapchac jednym skryptem php (nie pomagaja zadne ustawienia w php.ini zeby sie przed tym obronic).

Natomiast moja stronke firmowa umieszczam na serwerze zaprzyjaznionego admina (na serwerze praktycznie nic nie ma, uptime'y zdrowo powyzej 100 dni).

W hyperspin monitoruje moja stronke na tym serwerze.

Nadal upierasz sie przy swoim zdaniu? :)

top100.pl tez ma kilka drobnych bledow,

Top100 ma podawac ilosc domen i ja podaje. Nie oszukasz tego (no chyba, ze masz znajomosci w NASKu :) ). Mimo, ze niektorzy mu kiedys zarzucali stronniczosc (pisal to ktos z home'a) to jednak dziala dobrze.

Ale zawsze daje to mniejwiecej jakis obraz jakosci uslug danej firmy - obarczony coprawda bledem ale na tyle marginalnym, ze nie wykrzywia on w znaczacy sposob wynikow tego rankingu :)

pozdr.

Zartujesz, prawda?

 

pzdr.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jestes w bledzie, hyperspin.com mierzy po portach i wszystkie testy, ktore wykonuje "ja" czyli jeden serwer i czas monitoringu co 30 minut jest ustawiony na port 80 czyli www.

 

fajnie, wiec czemu host24.pl miało w nocy kilka przerw,

najdłuższa 90minut (na :25 i :80) i caly czas ma 100%? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

OK, kto ma karte VISA. Mogę oferować konto ressler lub www :-) Za 1.95$ za miecha.

 

Kontakt na gg:2811253

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fajnie, wiec czemu host24.pl miało w nocy kilka przerw,

najdłuższa 90minut (na :25 i :80) i caly czas ma 100%? ;)

 

Posiadamy 6 serwerów, ten który ty tak uporczywie badałeś w nocy jest naszym najstarszym serwerem, z którego systematycznie konta klientów zostają przenoszone na mocniejsze maszyny. Wszystkie konta naszych nowych klientów zakładane są na zupełnie innych serwerach, niż ten na którym znajduje się nasza firmowa strona.

 

Nie sponsorujemy serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ten który ty tak uporczywie badałeś w nocy

 

nie uporczywie ;)

alchemy eye badał :)

nie czepiam sie host24.pl, tylko systemu monitorującego

 

Chodzi mi o to że uptime to nie jest miarodajny system mierzenia

sprawności servera. wysoki uptime o niczym nie świadczy.

Podobnie jak krotkie, nie zauwazalne przerwy w dzialaniu,

ktore maja wplyw na obnizenie uptime. ot co.

 

oferta host24.pl jest bardzo interesujaca, ale na pewno

uptime nie jest tym czynnikiem, ktory wzbudził moje zainteresowanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zobaczcie na system up time by me Uśmiech...

http://siteuptest.xt.pl/

Domenki jeszcze nie mam.

 

Maciej czy moge być troche upierdliwy? :D Tylko troche :)

Site Up Test jest pierwszym i jedynym polskim projektem tego typu.

Zobacz na -> rankingisp.pl <- co prawda to tylko projekt ale bada kilka portow i kilkanascie IPków, wiem ze to nie jest miarodajne narzedzie i przez jakis czas nierozwijane (nie mowiac juz o wygladzie bo tego to nie ma) ale jest i istnieje juz pare miesiecy. Jakby co to mozemy polaczyc sily nad tymi projektami. Domena juz jest. Miejsce na serwie masz i Ty i ja wiec badanie byloby niezalezne z dwoch roznych serwerow - wieksza weryfikacja danych. Sądze ze nasze skrypty dzialaja podobnie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Dodam tylko, że Macieja projekt stoi na moim serwerze. Ma on go za free :-) Przynajmniej narazie. Dodam, że jest to serwer dedykowany. Dodam również, że sam mogę Wam pomóc (Maciejowi pomagałem). Dodaję i dodaję ale nic nie mogę odjąć :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×