Skocz do zawartości
nvu

Którego Laptopa Wybrać ?

Polecane posty

Lipa z tym co mówicie o dellach. Jak tak dalej będzie to zostanę przy tym gericomie. Dell zły, ibm też juz zły, bo jest lenovo i od tego czasu jakość spadła (tak twierdzi sprzedawca w komputroniku), acer 50% szans trafienia na dobry model, a fujitsu-siemens mam w domu i to porażka (amilo, padło najpierw chłodzenie, potem DVD, a OO , FF itp ładują się po 2 minuty). HP nie wiem czemu, ale nie chcę kupować. Znacie jakieś dobre lapki 13 albo 14 cali? Podobno twinhead jest ok. Możę jednak toshiba bo jak widać na forum większość osób zadowolona. Tylko, żeby był dobry model ;]

To może jakiś MacBook? :P IBM robił laptopy nie do zdarcia zanim jeszcze połączyli się z Lenovo. Równie mocno co stary sprzęt IBM'a ceniłem i cenię sobie markę Compaq (ale Hp Compaq to już dla mnie straszna porażka). Wiadomo też, że jak ktoś trafi na wadliwy model i ma pecha to nic nie pomoże. Z DELL'ami od kilku lat mam "trochę" wspólnego (prócz wymienionych Latitude C600 i Optiplex GX110 mam także styczność z ich serwerami klasy PowerEdge- zarówno tymi rackowymi jak i wolnostojącymi). Mam też DELL'a Precision'a 410 (dwuprocesorowy pod Pentium III- dość stary model), pracowałem kiedyś też na OptiPlex GX150 (jak ktoś potrzebuje stabilnego sprzętu do biura z Pentium III na pokładzie to na allegro tanio je można kupić- w dodatku ładnie wyglądają, a obudowa pięknie tłumi dźwięki). Poleciłem także tę markę moim znajomym, którzy zaopatrzyli się już w nowsze modele z procesorami Core2Duo na pokładzie i jak dotąd nikt nie narzekał i każdy sobie chwali. Wśród moich znajomych wiele osób narzeka na Toshibe (lub też narzekało, bo miało dość i wymieniło na sprzęt innej marki).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Toshiba forever :)

Dzwoniłem do tej firmy gdzie kupiłem lapka mikroland.pl do komputeronika i do axonu wszyscy toshibe polecali :P

Ja już della nigdy do ręki nie wezme. Mój brat kupił toshibe z takimi 2 głośnikami jak samolot wygląda ma ją 2 lata a jak nówka wygląda :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
na 50 sztuk dellów 20 wracało na gwarancje. Matryce najczęściej.Czy normalna kostka ramu pasuje do laptopa czy mają one jakieś specjalne ?
Sprowadziłeś 50 delli i nie wiesz jaki ram jest w laptopach?
Dzięki wszystkim laptop zamówiony w środe będzie u mnieToshiba satelite2 gb ramintel celeron 1.7karta graf. do 386 mb
Nie bierz celerona to raz. Dwa -- jeśli chcesz w coś grać, to nie bierz karty ze współdzielonym ramem (ja nie gram i taką mam).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przepraszam bardzo :D A co??

Jak już miałbym wydać kasę na nowy sprzęt i kupić Celerona to sorry, ale ja już wolę swoje stare i poczciwe Pentium III :P Osobiście uważam, iż po to się zmienia komputer, aby odczuć różnicę... żaden Celeron, żadne Pentium4, czy Pentium D- jedyne na co mogę się przesiąść z Pentium III to Core2Duo (tak też niedługo zrobię kupując MacMini). W rozwiązaniach serwerowych toleruję Pentium III (Tualatin z 512kb cache) XEON'y oraz Core2Duo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co wam te celerony się tak nie podobają :| :P Bardzo dobre procesorki mam HPKA z celeronem D 1.73 i śmiga jak burza mimo tego że ma 512 mb ramu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
A co wam te celerony się tak nie podobają :| :D Bardzo dobre procesorki mam HPKA z celeronem D 1.73 i śmiga jak burza mimo tego że ma 512 mb ramu.

 

Ale sobie w nic nie zagrasz :/ karta bierze ram z ramu kompa to ci counter tylko śmignie :P

 

Pozdr. Polecam MaxData

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do MSI, dawno nie było tak udanej płyty od nich; teraz poleca się Abity, Foxconny, Asuski (jak zawsze;/), no i MSI, msi jest bardzo dobrą pozycją dla podkęacjących ( model p35neo2-fr ).

 

To tak poza tematem.

 

@relayedowi sie cs spodobał ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jak już miałbym wydać kasę na nowy sprzęt i kupić Celerona to sorry, ale ja już wolę swoje stare i poczciwe Pentium III :) Osobiście uważam, iż po to się zmienia komputer, aby odczuć różnicę... żaden Celeron, żadne Pentium4, czy Pentium D- jedyne na co mogę się przesiąść z Pentium III to Core2Duo (tak też niedługo zrobię kupując MacMini). W rozwiązaniach serwerowych toleruję Pentium III (Tualatin z 512kb cache) XEON'y oraz Core2Duo.

 

 

 

idąc tym tropem... :P To po co te słabe procki ?? Skoro można od razu wziąć Core 2 Quad ??? (ale chyba nie ma takich do lapków :D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm malu powiedz mi co ma procesor do gier ? :P w csa i w caroma pogram, w wiedzmina nie mam zamiaru. Laptop już dzisiaj został wysłany jutro będe mieć napisze pierwsze wrażenia.

Ps. Wziełem 2 gb ramu więc nawet jak mi karta zdejmie te 400 mb na grafike to i tak 1600 mb mi zostaje.

Ps2. ja w domu mam intel quad core ale stacjonarny, a na lapku nie bede gral tylko siedzial na putty np. na wczasach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

nvu ma to, że Celerony w 3D są słabiutkie.. i w sumie to wszystko.. przy sensownym AMDku albo Intelu w stylu P4/Duo jakieś itd. w grę wchodzi raczej grafika..

 

jarek ..ja osobiście nie widzę sensu po co brać coś powyżej Duala na laptopa.. bo po pierwsze na Viste to i tak raz, że bez sensu, bo system syf, po drugie, to trza wtedy 2Gb RAM już musowo i super grafę, żeby ta Vista jako tako działała... grać i tak się nie za bardzo pogra.. a na XP wystarczy Dual normalny.. no i cena, jaka wyjdzie - kompletnie nieekonomiczny krok to by był... ja mam od paru lat teorię, że nie ma sensu kupować najnowszego sprzętu.. poczekać pół roku, nawet roczek... i można kupić solidną rzecz w sensownej cenie (sam tak upgrade desktopa zrobiłem - dopiero teraz z Athlona 2800, DDR1, grafa na AGP na AMD X2, DDR2, SATA2, PCIEx).. heh

no chyba, że ktoś nie ma co z kasą robić... ale wolałbym Duala za np. 3000 ale markowego niż Quada za nie wiem.. 4000?5000? ale półmarkowego.. heh ceny tak orientacyjnie podaję, bo pewnie taki skok cenowy z tym by był...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak.

Mi laptop to jest potrzebny:

e-mail, gg, putty, photoshop, total commander, cs, carom3d i to by bylo na tyle ta toshiba jest wrecz rewelacyjna jak dla mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to właśnie po co mi core ? po co quad :> jak mi celeron starcza w zupełności :> A po drugie to używam go tylko do: ff, ssh, ftp, prace biurowe itd. Więc po co mi core :>

 

A ja szukałem wtedy solidnego laptopa z 1 GB ramu min. Nie potrzebowałem P4.. zresztą nie było zbytnio sensownej firmy, która by mi takie coś zaoferowała w tej cenie :D

 

A do AMD nie mam zaufania jakoś... i ich jakoś nie "dzierżę" takie jakieś uprzedzenia mam :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a jak tak samo jak kolega wyżej :)) dosłownie to samoo :P Teraz mam HP intel celeron d 1.73 512 mb ramu i mi śmiga ale potrzebuje jeszcze 2 :D Toshiba już jutro będzie. W sumie zapłaciłem 2229 zł. Zobaczymy ile to warte. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hmm malu powiedz mi co ma procesor do gier ? :P w csa i w caroma pogram, w wiedzmina nie mam zamiaru. Laptop już dzisiaj został wysłany jutro będe mieć napisze pierwsze wrażenia.Ps. Wziełem 2 gb ramu więc nawet jak mi karta zdejmie te 400 mb na grafike to i tak 1600 mb mi zostaje.Ps2. ja w domu mam intel quad core ale stacjonarny, a na lapku nie bede gral tylko siedzial na putty np. na wczasach.
Jak to nie ma być do normalnej pracy to już zupełnie bezsensu, Celeron będzie Ci krócej na bateriach działał. Było sobie wziąć coś z Pentium D/Core Duo i 12" XGA. Małe, mobilne, długo działa na bateriach. Celeron to dobry procesor do biurowego desktopa.
no to właśnie po co mi core ? po co quad :> jak mi celeron starcza w zupełności :> A po drugie to używam go tylko do: ff, ssh, ftp, prace biurowe itd. Więc po co mi core :>
Dwurdzeniowy procesor daje niesamowity komfort pracy z wieloma aplikacjami.
Ps. Wziełem 2 gb ramu więc nawet jak mi karta zdejmie te 400 mb na grafike to i tak 1600 mb mi zostaje.
Chodzi o to, że te karty mają b. słabą wydajność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Celeron to dobry procesor do biurowego desktopa.

 

Do tego właśnie używam :-) A ja wtedy miałem limit do około 2 tys. i tak go przekroczyłem :D A wtedy szukałem też Pentium D/Core Duo to ceny były od 2500 > a te najtańsze to były jakieś shity ;f No i nie zmieściłem sie :/

 

 

Dwurdzeniowy procesor daje niesamowity komfort pracy z wieloma aplikacjami.

 

Tu masz rację :-) Ale i tak go nie będę go tak używał... nawet tego mojego procka go nie zajadę :P Więc tak jak ty napisałeś czy sponsi (nie chce mi się szukać :-P) Po co przepłacać jak na pewno nie będę z tego korzystał ? :>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że celeron mi starczy.

Btw. T dokupuje 2 baterie i ładowarke więc dla mnie do no problem. Niestety na lapka miałem równo 2200 zł i nie mogłem sobie pozwolić na intel dual core. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to żałuj, bo dell 12'', core 2 duo i masz nawet 8 godzin pracy na bateriach przy naprawdę dobrej wydajności. Nic tylko używać ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie co chcesz, to bym wziął:

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/244219

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/248245

Kilka lapków firmy Aristo jest także do wyboru z tego przedziału cenowego.

 

http://www.skapiec.pl/site/cat/17/comp/245042 - lekko droższy, ale masz Viste na pokładzie

 

 

Celeron M to przeszłość przecież :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

i ile taki sprzęt 4000 zł ? ale 12 cali to za mało min. 15 :P

//edit cal 2200 zł miałem tyle dałem i jestem zadowolony, celeron naprawdę mi wystarcza.

Myślę że nie warto dalej prowadzić tej dyskusij, sprzęt zamówiony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

12'' są ok. Bardo poręczny taki laptop jest. Idealny do podróży, itp.

Tylko cena odstrasza... .

 

-- EDIT

Spoko, że ci wystarcza, ale wg. mnie przepłaciłeś, skoro za tą kwotę mogłeś mieć znacznie bardziej wydajniejszego 2-rdzeniowca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
12'' są ok. Bardo poręczny taki laptop jest. Idealny do podróży, itp.

Tylko cena odstrasza...

E tam odstrasza, lekko używane Delle D400 można dostać na Allegro za około 1000 zł. 12" XGA, Pentium D, 512 MB, 1,5 kg masy. :-) Idealny w podróż, malutki, a do pracy spokojnie wystarczy. I nie będzie szkoda, jak się zniszczy albo ukradną. Za jakiś miesiąc będę się rozglądał za takim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×