Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
BuLi!

Warez a hostingi - dyskusja

Polecane posty

Powiem tak serwery moze i maja dobre ale obsługa do bani!

 

przykład zgłosiłem złamanie regulaminu poniewaz forum ktore przetrzymuja na serwerach jest warezowe czyli nie zgodne z ich regulaminem

a oni mi wyskakuja ze zeby zglosic takie cos trzeba byc ich klientem bez sensu naciagaja czy jak???

dodam ze adres tego forum to http://borysgam.webd.pl/ zeby nie bylo ze sciemniam....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moze trzeba bedzie wreszcie zgłosić te sprawe na policje? znam wiele stron warezowych ktore sa utrzymywane na hostingach webd.pl wiec moge je podac za przyklady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiedziałem im trochę mocniej żeby ruszyli dupę bo się niedługo o tym dowie Policja i że takie zachowanie podchodzi już pod pomoc w przestępstwie - zobaczymy co odpiszą :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Swego czasu mialiśmy zadyme z serwisem o podobnej tematyce który siedział na webd.pl i wystarczyły dwa maila + screeny jako załącznik i administrator serwisu był do nich wzywany i groziło mu zamkniecie serwisu. Tak więc sprawa szybko i skutecznie załatwiona. Na szczęście jest już spokój. Jak miałem tam konto to zawsze jak miałem problem to po kilku godzinach odpisywali. Mi sie to podobało. Raz miałem palący problem to po 5 minutach go nie było. Nie wiem jak teraz tak jest bo sie nam stronka i forum rozrosło a ich parametry roczne to nam na 2 miesiące starczają ale jak ja tam rok siedziałem to byłem zadowolony - zmieniłem bo współadmin mojego serwisu przeszedł do konkurencji i pomieszał w zabezpieczeniach skryptów i robił problemy z hasłami...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dodaje do kolekcji kolejna stronkę borysgames.pl << prosze sam warez... juz wiecej nie bede dawał przykładów bo jest tych stron tyle ze nie chce mi sie ich wypisywac..... poczekam jeszcze raz na odpowiedz od nich w sprawie tamtego forum zobaczymy jak co dam znac w tym temacie...

jezeli znow sobie to oleja no to trzeba bedzie podjac odpowiednie działania :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Linux i dobrze :D

 

powiem tylko ze ja też sie tym zajołem zobaczymy czy ktoś z nas coś wskóra ;] mam nadzieje że tak ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No, jak najwięcej osób się tym zajmie to zrobimy szum :) Jutro napiszę do ich ISP. Jak nie dostane odpowiedzi to w PON idę zaczerpnąć informacji na komisariat :)

 

P.S - Robie to żeby dostać komórkę od komendanta Krakowa za obywatelską postawę :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mi nic nie odpisali widocznie olali te sprawę no nic ja tez cos wykombinuje ale raczej bede dzwonil bo chodzic mi sie nie chce ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale raczej bede dzwonil bo chodzic mi sie nie chce ;]

 

Spacerek dobry dla zdrowia, u mnie to tylko 2KM - co będę wydawał kasę na żuli z webd? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nom niby tak :D ale ja mam na komisariat 8 klocków wiec nie chce mi sie łazic bede musial zaplacic za autobus i tak strace kase a tak strace ale bez ruszania sie z domu ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ok, wszystko ładnie pięknie, ale co np. można zrobić warezom takim jak ten:

http://movie-team.org/forum/index.php

Linki dostępne dopiero po zarejestrowaniu, czyli zaakceptowaniu regulaminu w którym jest napisane:

 

1)

Z pewnych kontrowersyjnych powodow, jezeli jestes zwiazany w jakikolwiek sposob z jakimis organizacjami rzadowymi do walki z piractwem komputerowym lub jakiejkolwiek innej grupy spelniajacej te funkcje, a takze jesli po prostu jestes pracownikiem tych grup NIE MOZESZ wejsc na te strone (forum), nie mozesz sciagac zadnych plikow (...)

 

2)

Serwis www.movie-team.prv.pl gromadzi linki do zasobow ogolnodostepnych w Internecie. Wszystkie pliki i linki sa zamieszczone tu w celach testowych (lub informacyjnych) oraz jako kopia zapasowa oryginalnych produktow. Wolne je pobrac wylacznie jezeli posiada sie produkt oryginalny! W innym przypadku moze zostac zlamane prawo autorskie. Autor serwisu nie ponosi zadnej odpowiedzialnosci za niezgodne z prawem wykorzystywanie zasobow znajdujacych sie na stronie. Wszystkie pliki sciagacie na wlasna odpowiedzialnosc!!. Wszystkie pliki i linki zamieszczone na tej stronie sa wlasnoscia osob trzecich (zarowno jak i serwery na ktorych leza) a nie do administratora strony. Ogladajac strone ponizej oswiadczasz, ze przeczytales powyzsza informacje i zgadzasz sie z nia. Jezeli akceptujesz powyzsze warunki mozesz wejsc dalej do serwisu. Jezeli nie akceptujesz natychmiast opusc ta strone !!!

 

Czy warez tego typu również może ewentualnie ścigać policja ?

Czy da się to w Polsce jakoś realnie wyexekwować ?

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jakis zart z tym zapisem, ze jak ktos jest z rzadu, to nie moze sie rejestrowac :D

 

Juz widze prace urzednikow, ktorzy przed zalatwieniem spisuja umowe "biore lapowke od osoby XYZ, ktora deklaruje ze nie jest z organizacji rzadowych, cba, policji itp: :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja wiem co zrobić :)

 

Wrzucić viste na takie forum i podesłać linka na @microsoft.com - zniknie w mgnieniu oka :D

 

a co do tych podpisów to można sobie tym buty wypchać - to nie ma żadnego wsparcia w prawie. Przecież urzędnicy nie będą sobie blokowali możliwości ścigania przestępców :)

 

Jedynym problemem warezów jest to że dzieci ( bo jak ich można nazwać ) - idioci? Kupują dedyki tam gdzie warez jest dopuszczalny ( najczęściej poza Europą lub w serwerowniach tolerujących to ) i niestety Polski rząd nie może wiele zrobić :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do tego regulaminu to takowy pakt Internet Privacy Act podpisany w 1995, nigdy nie powstał tzw ktos sobie go wymyslil i za pieprzenie takich bredni tez mozna dostac kare....

 

looknijcie tutaj:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Internet_Privacy_Act

 

Internet Privacy Act to nieistniejący akt prawny przywoływany często na stronach dotyczących wymiany plików, warezowych i peer-to-peer, celem zniechęcenia przedstawicieli np. wymiaru sprawiedliwości lub organizacji antypirackich (np. RIAA) do analizowania treści tychże stron. Serwisy umożliwiające wymianę muzyki, filmów czy oprogramowania często robią to naruszając prawo autorskie, a "ostrzeżenie" przed rzekomym złamaniem prawa przez nieuprawnionych odwiedzających ma uchronić właścicieli tych serwisów od odpowiedzialności. Bill Clinton nie podpisał takiego aktu prawnego, ponieważ ten akt nigdy nie istniał.

 

Wiec takowe warezy moga tylko wyleciec :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sądzę jednak, że punkt drugi ma pełne poparcie prawne, i można głównie dzięki niemu tworzyć tego typu serwisy.

Z innej beczki:

http://peb.pl/

Największy Polski warez.. nawet nie zabezpieczają się w taki sposób jaki przytoczyłem powyżej.. w takim razie jakim cudem jeszcze istnieją... 200 tysięcy unikalnych odwiedzin dziennie.. ?

 

Edit: Do tego serwery w Niemczech ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

peb.pl ma swój własny serwer ktory trzyma gdzies u siebie moze admin ma go na chacie haha nie no nie wiem ale napewo jest to ich własny serwer dlatego jeszcze stoi tak samo Darkwarez czy tam inne...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BuLi!, znajdź coś proszę na teksty typu "strona ta zawiera tylko sumy kontrolne ..."

 

Chcę w Poniedziałek wybrać się z jakąś wiedzą i nie zostać odepchnięty przez Policjanta z tekstem typu " a idź Pan w ch** my mamy ważniejsze sprawy"

 

a co do Peb to mają dnsy na ustawione na http://adnode.com/. Domena o dziwo w home.pl, wiecie może czy rejestrator domen ma podstawę prawną blokady takiej domeny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"strona ta zawiera tylko sumy kontrolne ..."

 

głupota jednym słowem, Policja cie napewno nie odepchnie....

najlepiej jak bys sie jakos zabezpieczyl dowody itp ale z tego co wiem wystarczy im podac adres strony a oni powinni to sprawdzic bez zadnego gadania ale kto wie jak to jest z nasza Policja :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co to ma do rzeczy gdzie stoi serwer, w dc, czy w domu ?

Ważne, że jest na terenie Niemiec.. a z tego co wiem, prawo jest nieco bardziej restrykcyjne w tym względzie.

Poza tym kwestia odpowiedzialności, właściciele tego typu serwisów mówią:

'Ok ale my mamy tylko linki, podsyłają nam je użytkownicy i to oni są odpowiedzialni, nie administracja, przecież stricte na serwerze nie leży nic brudnego..' ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to bzdura i nie ma to poparcia w prawie.

 

Co do peba to przydało by się to zgłosić bezpośrednio do Niemiec i oni by się tym zajeli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BuLi:

 

1) Mają serwerY w Niemczech (admin peba mieszka w Niemczech).

2) Swoje własne czy nie, co za różnica, jak już wcześniej wspomniałem ?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×