Skocz do zawartości
slawek1981

Bezpieczni Providerzy

Polecane posty

Witam,

 

do tej pory korzystalem z dwoch dostawcow.

 

Sa niezli, choc czasem nawet tak srednio obeznanemu userowi wciskaja niezle bajki.

 

Szukam bezpiecznego providera na hosting strony. Czesto sa to jakies kolejne "promocje", ktore sa krotkodystansowe.

Strona mam miec szyfrowanie SSL, a takze dostep do poczty przez SSL. Chce do niektorych stron miec z poziomu https dostep na haslo, choc nie sa to tajne rzeczy, ale nie chce miec zbyt duzego ruchu na stronie.

 

Wazne: nie chce by firma okazala sie w zetknieciu osobiscie z wlascieiem jakas mordownia i kolejnym biznesem na chwile. Przynajmniej zeby miec zaufanie, bo niezle magluja dane w tych firmach - to wiadomo.

 

Jak sprawa wyglada z wykupem certyfikatów? Czy to jest oplacalne? Strona ma sie zwrocic za jakies dwa lata, bo te ktore postawilem teraz to jest zwyczajne siano. Leza bez tresci i bez sensu.

 

Prosze o kilka propozycji dostawcow. Nic na sile, ale nie ma to byc zbyt kosztowne. Strona prywatna. ale ma byc rozwojowa.

 

Pozdrawiam.

 

S.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SSL wymusza aby serwer wirtualny miał swój własny adres IP. To już koszt co najmniej 60 zł/rok (często sporo więcej). Sam certyfikat SSL kosztuje z tego co się orientuję co najmniej 200zł (przedłużenie jakoś 150 zł). Do tego ilość usługodawców, którzy na to pozwalają jest również ograniczona co dodatkowo zwiększa koszt tego typu usługi. Pewnie od biedy mógłbyś użyć jakiegoś certyfikatu self-signed. Jeśli to ma być tylko do szyfrowania a nie do wykrywania ataków Man In The Middle, powinien on wystarczyć. Mimo to, nie liczyłbym na to, że jakiś tani usługodawca udostępnia taką funkcjonalność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

rzeczywiscie za drogo.

 

rzecz sie zwroci, ale to ma byc strona autorska, wiec prosze o zrozumienie.

zeby nie bylo wszystko na łyso, zwlaszcza poczta. bo co do strony chodzilo mi o formularze z haslem dostepu do podstron; i tyle. w i365.pl powiedzieli ze maja to wszystko.

 

z ssl jest dziwna sprawa. jesli to ma cos szyfrowac to jak jest na allegro.pl? wchodzisz przez SSl a i tak maila wysylasz bez oslonki (z formularza). Bez sensu.

Poczte SSL dostane dzisiaj chyba prawie wszedzie, co do strony na SSL to moze to jest za daleko. Hmm...

 

nie moge mowic o budzecie. bo to nie o to tutaj chodzi. Bardziej o tym, ze wykupuje roczny hosting i wiem z kim i czym mam do czynienia. Zeby nie bylo to przeszacowane, a firma nie planuje zwiniecia interesu przez najblizsze dwa lata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

www.home.pl www.kei.pl www.iq.pl www.sisco.pl www.nazwa.pl www.progreso.pl www.nq.pl

 

Ale polecam Ci szczególnie kei.pl bo możesz zacząć od najniższego pakietu i w kolejnych etapach dotrzeć na lune czyli taki managed vps.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie tam gdzie można wykupić dedykowane ip to mozna zainstalować certyfikat ssl. Certyfikaty na godaddy chyba kilkanaście dolarów kosztują - więc to nie dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dzieki wielkie ;)

 

a co wiarygodnosci. pamietam sprawe pare lat temu w UK, gdzie provider byl na tyle nieodpowiedzialny ze wpuszczal duzo kolesi byle tylko zarobic. Okazalo sie potem, ze na wielu serwerach odkryto straszne rzeczy.

 

Zwyczajnie juz nie chce bawic sie w siano.

 

Z tych miejsc ktore podaliscie, ktore ma wedlug was najlepsza reputacje.

 

Kei.pl pierwsze z brzegu przejrzalem jest chyba niezle. Jest SSL, niby jakas "promocja", ale sprawdze, czy sie oplaca.

 

Co do formularzy wszedzie jest htaccess, znam to, ale chyba jesli chodzi o "zagniezdzony" formularz z haslem dostepu uzywam php? (nie jestem w tym biegly, mam co innego do zrobienia na mojej stronie - tresc); chodzi mi o jeden szczegol: jesli wchodze na swoja strone przez ssl to watpie czy beda mogl to zrobic na wszystkich podstronach, by znajomi mogli spokojnie i bezpiecznie sie po tym poruszac?

 

jesli cos zamotalem, to sorry. :)

 

ale na zas - dzieki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie podstrony mogą być po sslu tylko linki muszą mieć https://

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież certyfikat SSL jest na daną konkretną domenę. Można oczywiście wykupić taki na wszystkie poddomeny (wildard) ale one nawet na GoDaddy kosztują ~200$. Może ja po prostu nie rozumiem o co chodzi w temacie...

 

BTW. Rzeczywiście te zwykłe certyfikaty w GoDaddy są strasznie tanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no wlasnie. skoro jest na jedna domene. hmm.

 

tu tylko chodzi o wejscie prze login i haslo na ssl do podstrony. choc rzeczywiscie to moze byc nic nie warte. dlatego jestem w dziale "prosby" bo nie chce sie zabardzo zamulac wiedza fachowa, wiec prosze o pomoc ;)

 

kei.pl ma ssl w pakiecie za 150 pln.

 

a jaka opinia o http://www.hc.pl/ssl/ ?

 

Zaczyna sie z lekka gubic. Jest polaczenie SSL ale certyfikat swoja droga. I szczerze mowiac jakos nie widze sensu kupowania tego w US.

 

Chyba potrzebuje napic sie kawy, zeby nie macic :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

ja chciałem polecić KEI, bo tam jest SSL.. ale tu zaczęli pisać, że do tego trza mieć swoje IP i trochę zgłupiałem.. hę? heh

slawek1981 ..no 150zł w KEI w promocji teraz.. ja po niedzieli wysyłam zapytanie, czy strona nie za mocno obciąża serwa i najprawdopodobniej taki właśnie pakiet kupię : ) nie mów, ze drogo.. i daj sobie spokój z jakimiś hc, sraczka, padaczka, sieczka.net itd.. żadnych krzaków.. jeśli nie chcesz za 3 miesiące znowu szukać hosta...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
i daj sobie spokój z jakimiś hc, sraczka, padaczka, sieczka.net itd.. żadnych krzaków.. jeśli nie chcesz za 3 miesiące znowu szukać hosta...
Sponsi, naprawde, zastanow sie zanim cos napiszesz! Zdaje sobie sprawe z tego, ze powtarzam to juz ktorys raz w ciagu ostatnich kilku tygodni (moze warto sie zastanowic dlaczego?) ale czasami piszesz takie glupoty jakbys dopiero neostrade dostal i pierwszy raz na jakiekolwiek forum wszedl.

hc.pl istnieje na rynku od ladnych paru lat. Poza tym tylko posrednicza w zakupie certyfikatu, wiec nawet jakby mieli sie jutro zwinac to co z tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w kei.pl jest self-sign w SSL.

 

i co teraz? odnowienie kosztuje 300 pln.

 

co do hc.pl: nie robcie zamieszania. jak ktos zwija biznes po roku to jest natretnym przestepca. nic wiecej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
co do hc.pl: nie robcie zamieszania. jak ktos zwija biznes po roku to jest natretnym przestepca. nic wiecej.
Ale o co Wam chodzi? hc.pl istnieje na rynku od ponad 3 lat. I nie, nie mam z nimi nic wspolnego, ale wkurza mnie takie bezsensowne gadanie niektorych osob na tym forum, ktore udaja, ze sie na czyms znaja i jednoczesnie wysmiewaja/obrazaja firmy, z ktorymi z jakis wzgledow sie wczesniej nie zetknely...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co teraz? Odpowiedz sobie na pytanie czy szukasz porządnego hostingu czy taniego. 300zł w tej grupie to jest tanio.

 

chwila: co mi daje certyfikat self-signed, skoro to jest moja osobista sygnaturka jak rozumiem, a i tak nie zabezpiecza mnie przed oszustem, ktory podkrada informacje. bez sensu to jest.

 

pakiet na kei.pl i certyfikat zakupiony na hc.pl?

 

ma to sens? czy za duzo kombinacji?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×