Skocz do zawartości

Polecane posty

Opinie o proste.pl

 

Chciałbym poznać wasze opinie o Proste.Pl wink.gif

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/191-proste-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/191-proste-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34283-dyskusje-prostepl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste.pl jest bardzo fajnym hostingiem, z boku odpowiedzi mam maks w 4-5h, a uptime jak na razie od miesiaca 100%.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedawna mam konto w proste.pl narazie jestem zadowolony. Mój kontakt z BOKiem wygladał jak rozmowa na czacie wysłałem maila za 2 minuty odpowiedź wysyłałem drugiego i znowu odpowiedź za 2 minuty coś takiego mi sie pierwszy raz zdarzyło, ale zobaczymy co bedzie dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chciałbym poznać wasze opinie o Proste.Pl :D

 

 

Mam konto na proste.pl od kilku miesięcy. Nie miałem zastrzeżeń, jedna tylko niedogodność - SPAM. Sporo spamu nierozpoznanego. Prosiłem o możliwość indywidualnego filtra spamowego - niemożliwe.

 

Kilka dni temu poprosiłem o dopisanie kilku linii do _procmaila_, aby przynajmniej rozpoznany spam wrzucać do innego folderu i odpisano mi, że to _niemożliwe_. Tak więc korzystanie z poczty przez www to udręka :)

 

pozdrawiam,

Andrzej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja nie zauważyłem żadnego spamu, wystarczy tylko nie pisać adresu gdzie popadnie i zero spamu :P Konto na proste mam kilka miesięcy i jestem zadowolony. Pomoc jest dobra, niedawno chciałem coś dodać do cron raz na tydzień i mi zrobili (panel pozwala tylko raz na dzień).

Prawdopodobnie przedłużę konto na następny rok...chyba że coś nagle się popsuje u nich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
u mnie też zadnych problemów ze spamem, a zadowolenie z samego konta stuprocentowe :P .
To ja niestety dostawalem mase spamu na adres firmowy.

I wcale nie korzystam z niego do rejestrowania sie na forach, serwisach, a na stronie jest wyswietlany w formie gifa.

 

Przesiadka na poczte google z zachowaniem firmowej domeny rozwiazala problem.Nie mowiac juz o IMAPie, z ktorego namietnie teraz korzystam :(

Poczta na google ma tez ograniczenia - max 25 kont

(podobno mozna poprosic ich o wiecej, a jak sie bedzie mialo dobre uzasadnienie to dadza)

 

Ale poza tym chciałem powiedzieć, że z konta w serwisie Proste.pl jestem bardzo zadowolony,

bez żadnych wątpliwości niedawno przedłużylem konto o kolejny rok.

Serwery działają bardzo szybko, czasy odpowiedzi minimalne.

 

A pocztą się nie przejmuję, bo nawet najwieksi gracze jako home, netart, kei, progreso...

wg. mnie nie dorastaja do piet usludze google.

 

PS. Nawet gazeta.pl przeniosla poczte za Ocean

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jestem bardzo zadowolony z hostingu proste.pl. serwery w polsce dzialaja jak burza. support tez szybko odpowiada. awarie zdazaja sie bardzo zadko i ja w przeciagu trzech miesiecy zauwazylem tylko jedna ok 15 min. teraz podwoilii pojemnosc konta i limit transferu. wolalbym jednak zeby to bylo stale a nie tylko przez rok. po roku zgromadze wieksza ilosc plikow i gosci odwiedzajacych, a powieszchnia i transfer zmaleje ;( moze jednak administracja zastanowi sie nad zmiana oferty na stale (a nie promocja).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do bok'u o specjalną oferte, a na pewno ci dadzą możliwość powiększenia konta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też wykupiłem hosting na proste.pl. Jestem u nich od roku. Jestem zadowolony. Jest szybki i niezawodny. Ale mam taki mały niedosyt. Oferują ochronę antyspamową (to fakt), ale dużym udogodnieniem by było gdyby w panelu zarządzania była możliwość dodania reguł poczty przychodzącej (takie wstępne filtry) w których można by samemu zdefiniować co zrobić z wiadomościami oznaczonymi jako [sPAM] (np. przesłać do wspólnej skrzynki spam@domena.pl). Albo gdyby stworzyli w dla każdej skrzynki pocztowej foder spam, do którego by były automatycznie przesłane tego typu wiadomości. Niestety nie można też edytować danych, gdzie są zawarte informacje o aktualnie dodanych wiadomościach jak spam (np. w panelu obsługi poczty przez www można zgłosić wiadomość jak SPAM). No i w panelu administracyjnym przydało by się jakieś hurtowe dodawanie adresów do black i white listy.

Oprócz tego, szybka reakcja na prośby itp.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Też wykupiłem hosting na proste.pl. Jestem u nich od roku. Jestem zadowolony. Jest szybki i niezawodny. Ale mam taki mały niedosyt (jak już wcześniej wspomniano). Oferują ochronę antyspamową (to fakt), ale dużym udogodnieniem by było gdyby w panelu zarządzania była możliwość dodania reguł poczty przychodzącej (takie wstępne filtry) w których można by samemu zdefiniować co zrobić z wiadomościami oznaczonymi jako [sPAM] (np. przesłać do wspólnej skrzynki spam@domena.pl). Albo gdyby stworzyli w dla każdej skrzynki pocztowej folder spam, do którego by były automatycznie przesłane tego typu wiadomości. Niestety nie można też edytować danych, gdzie są zawarte informacje o aktualnie dodanych wiadomościach jak spam (np. w panelu obsługi poczty przez www można zgłosić wiadomość jak SPAM). No i w panelu administracyjnym przydało by się jakieś hurtowe dodawanie adresów do black i white listy. Szkoda, że nie chce im się tych paru szczegółów wziąć pod uwagę. Na pewno niejedna osoba zwróciła na to uwagę.

Oprócz tego, szybka reakcja na pytania itp. (szybka to dla mnie od 0,5 do 2h).

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług Proste.pl od ok. 1,5 roku. Do tamtego czasu praktycznie zapomniałem o tym, że mam jakiś hosting, a to dlatego że nie sprawia najmniejszych problemów. Jakość bardzo dobra, ostatnio powiększone zostały miesięczne transfery i liczba baz MySQL; pomoc techniczna miła i bardzo pomocna (nawet czasami w sprawach wykraczających ponad zakres obowiązków).

Jak na moje potrzeby hosting idealny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam hosting w proste.pl od 3 m/c i muszę powiedzieć, że jest super szybkie serwery w PL super obsługa miałem problem z przeniesieniem bazy pomogli mi w 5 min niskie pingi 15-15ms naprawdę POLECAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z proste.pl korzystam już prawie rok. Jestem szalenie zadowolony.

Serwer w Polsce. Relatywnie tani - tzn. oferta dopasowana do osób, których strony nie generują ogromnych ilości odwiedzin ale osób które cenią jakość i stabilność. Nie zawiodłem się. Autorski panel administracyjny jest własnie..... prosty (nie znaczy prostacki). Bez zbędnych ikonek i fajerwerków. Po prostu działa.

 

Jeżeli miałabym znaleźć jakiś minus to jedyne co mi przychodzi do głowy to przedłużenie domeny *.COM droższe niż u konkurencji od której przeniosłem się na proste.pl

No cóż domena została w poprzedniej firmie... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z Proste.pl od ponad 1,5 roku i nic się przez ten czas nie wydarzyło. Żadnych padów, zero problemów. Do tego przyjemny przejrzysty panel. Nie wiem jak kontakt z BOK, bo po prostu nigdy nie miałem potrzeby z niego korzystać (podejrzewam, że równie rewelacyjny jak w firmie-matce IQ). Bez wahania przedłużę po raz kolejny :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam nadszedł czas aby podsumować konto u nich mam tam stronę extreme-fusion i galerię zdjęć od 8m/c

no więc tak

 

+

- Szybki dostęp do serwera (ping 20-30)

- Brak Padów

- Szybki Support

- Bardzo dobra jakość i stosunek ceny do jakości

 

-

* Panel Autorski niby plus, ale brakuje trochę podstawowych rzeczy

* Problematyczne podpinanie domen i subdomen

 

Ocena 9/10

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu napisałem do bok w sprawie ich oferty dla nowych klientów, 5 baz/20GB a ja miałem 3/15GB, zrobili mi upgrade konta :) Prawdopodobnie przedłużę konto na trzeci rok u nich.

Minusem jest że w panelu nie ma do kiedy jest ważne konto...co prawda można zapytać się, ale lekki niedosyt pozostaje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę temat, hosting jest dobry (jestem dosyć długo na nim). Wydaje się jednak że nic się na nim nie dzieje, żadnej walki o klienta. Pakiet podstawowy z jedną bazą danych jest nieadekwatny na dzisiejsze potrzeby stron które coraz częściej korzystają z baz danych, zmusza to do kupowania droższego pakietu ze względu tylko na dodatkowe bazy.

 

Jest szansa na większą ilość pakietów w ofercie np. 5 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie interesuje inna rzecz. Szukam w tej chwili hostingu dla strony opartej na Drupalu 6 (z włączonym zwykłym cache'owaniem) i w zasadzie wystarczyłby mi najtańszy pakiet na proste.pl - jedna baza, transfer, miejsce na dysku, to wszystko jest dla mnie wystarczające.

 

Niepokoi mnie jednak brak wiedzy na temat różnic między "prawdziwym" IQ.PL, a proste.pl - w czym proste jest gorsze? W czymś musi, bo ceny są dużo niższe. Nie miałbym problemu z płaceniem za jeden z pakietów na IQ, ale chciałbym wiedzieć, na czym polega różnica.

Mam jakieś doświadczenia z home.pl i nie narzekam, ale po pierwsze szukam oszczędności, jeżeli miałyby sens (nie za wszelką cenę, strona ma działać przez te 99,5% czasu), a po drugie, jestem ciekawy oferty IQ, słyszałem o tej firmie dużo dobrego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość kucziapa

Ja jestem w proste.pl już 2 rok i jest bardzo dobrze właśnie przedłużyłem konto na następny rok i przeszedł na pakiet dla zaawansowanych, uptime serwera bardzo dobre choć ostatnio był chyba jakiś pad bo pokazuje 99,52%. Pomoc Techniczna bardzo dobra tylko w niedziele długo odpowiadają tak jest OK. ogólnie mogę polecić wszystkim wcześniej miałem spam na skrzynce napisałem do nich maila i sprawa załatwiona.

 

martwi mnie jedynie stara wersja php i brak rabatów dla stałych klientów, no i przydał by się jakiś autorski skrypt do skrzynek pocztowych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak obecnie działa poczta na proste, mam na myśli sytuacje ze spamem? Chyba będę brał i zastanawiam się czy nie zakładać od razu poczty na google

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post na forum, tak więc witam użytkowników forum !

 

Chciałbym wyrazić opinie n/t kilku hostingów (z których korzystam dłużej niż 2 lata), co niniejszym czynię.

 

2 lata temu przeniosłem kilka stron z serwera drugiego (livenet.pl) a obecne slaskdatacenter.pl i zapomniałem co to problemy z hostingiem i fakturami (sic!).

 

Obsługa fenomenalna, na każde z pytań otrzymałem odpowiedź w ciągu kilku godzin. Tak to ma wyglądać.

 

I jeszcze jedna kwestia, bo widzę że nigdzie proste.pl nie informuje o tym, a myślę, że to może być ciekawe. W ostatniej korespondencji e-mail, otrzymałem informację o nowej ofercie (tj. większych transferach). Czy ktoś jeszcze został już poinformowany o planowanym wprowadzeniu nowych pakietów ?

 

Aha, ostatnio uległ poprawie Panel użytkownika, wiele się nie zmieniło, ale jest przyjaźniejszy (w formie). Ogólnie przejrzyste i Proste funkcje.

 

Jak obecnie działa poczta na proste, mam na myśli sytuacje ze spamem? Chyba będę brał i zastanawiam się czy nie zakładać od razu poczty na google

 

Nie otrzymuje żadnego SPAMu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź w ciągu kilku godzin to w dzisiejszych czasach słaby wynik. 1 h to max dla mnie

Pisząc kilka godzin miałem na myśli ostatnią z wysłanych wiadomości i była to godzina ok. 02:00 am w dodatku niedziela. Porównując z innymi, uważam, że to całkiem szybka odpowiedź, zakładając, że firma działa pon-sob (w sensie obsługi klienta). Nie przekonują mnie te bzdury typu pomoc 24H (w konkurencyjnych firmach). Nie widzę po prostu osoby, która siedzi w BOKu 24h i odpisuje na maile, a hosting należy do tych "z tańszych" bo taki jest proste.pl, z tego co widzę po fakturach, należy on do marki IQ.pl

 

Zapomniałem jeszcze o jednym dodać - zadania CRON, istnieje możliwość ustawienia tychże w Panelu, w przypadku pozostałych hostingów na których utrzymuje strony, tej opcji brakuje. Tzn., jest dostępna ale muszę za każdym razem pisać @ z prośbą o ustawienia zadania podając nazwę pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×