Skocz do zawartości
noodly

[opinia] Xxl-web.com

Polecane posty

Witam

Mam pytanie czy mial ktos kiedys do czynienia z firma xxl-web.com ?

Maja fajna oferte na serwery dedykowane ale czy to pewna firma ??

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

ma ktoś tam dedyka ? Zastanawiam się nad kupnem tam i jestem już prawie przekonany , lecz chciałbym przeczytać jakieś opinie o tej firmie, strona www jest niedokończona ale nie jest to wyznacznikiem jakości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam z usług tej firmy i jestem zadowolony, kontakt z adminem jest bardzo dobry a serwery działają bardzo szybko, mam tam bloga na wordpresie i działa bardzo ładnie (adresu nie ujawnie).

 

 

 

 

 

 

pozdrawiam

Kozak Kamil

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam jednego dedyka w xxl'u i jestem zadowolony. Dobry i szybki support. Ceny tez sa dobre. Polecam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mial konto na ich serwerze. Tak czy siak jesli macie u nich konto uwazajci, zeby backup robic bo na nich nie macie co liczyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@koliber2 jak dług masz u nich maszyne? Czy ktos z czytelnikow ma u nich dedykaw dluzej niz 2 miesiace ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jak narazie leci drugi miesiac ale do tej pory zadnych problem nie ma i nie bylo tak wiec polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mial konto na ich serwerze. Tak czy siak jesli macie u nich konto uwazajci, zeby backup robic bo na nich nie macie co liczyc.

 

Serwer o którym mowa otrzymał dziś 400 GB powierzchni pod kopię bezpieczeństwa wszystkich dysków, oczywiście na oddzielnym serwerze backup. Kopie robione będą dziennie.

 

Pozdrawiam

Bargiel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie do przedstawiciela xxl-web.com, czym właściwie jest XXL-Web InternetService? Firmą, stowarzyszeniem?

 

W jaki sposób można zweryfikować firmę niemiecką - tzn. czy jest zarejestrowana i czy informacje które przedstawiają na stronie pokrywają się z danymi zarejestrowanymi w niemieckich urzędach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z weryfikacją jest ciężka sprawa, tzn istnieje możliwość np w danym (właściwym dla siedziby firmy) urzędzie zwanym Ordnungsamt zasięgnąć informacji o rejestracji. Poza tym pod numerem podatkowym (Steuernummer) figurować musi takie przedsiębiorstwo jako przedsiębiorstwo w urzędzie podatkowym (Finanzamt). Jest ono prowadzone i rozliczane na innych zasadach, niż osoby prywatne. Ostatnia sprawa, to IHK (Industrie und Handelskammer), to takie stowarzyszenie, "opiekujące" się każdym przedsiębiorstwem - przedsiębiorcą. Członkostwo jest obowiązkowe, wysokość opłat zależna od dochodu. Sprawa Handelsregister - skomplikowane niemieckie przepisy w tych sprawach nie zmuszają do wpisu do tego rejestru, podnosi on niby prestiż firmy/przedsiębiorstwa, pozwala na używanie własnej tzw. marki, ale niesie ze sobą wiele utrudnień, tzn np konieczność prowadzenia skomplikowanej buchalterii itp.

Jeżeli chodzi o wiarygodność - w Niemczech wygląda to w ten sposób, że odpowiedzialność spoczywająca na przedsiębiorcy, bez względu na rodzaj rejestracji i wielkość przedsiębiorstwa jest we wszystkich przypadkach równie duża, w tym sensie, że odpowiada on prawnie w jednakowy sposób, bez względu na to, czy jest to spółka jednoosobowa, 20-to osobowa, czy też zatrudniająca 5000 osób. Osobę sprzedającą skarpetki na sobotnich straganach obowiązują dokładnie te same przepisy prawne, co tą, sprzedającą komórki na Ebay-u, czy też wielki Mediamarkt. Różnica polega jedynie na opodatkowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy wszystkim lezy xxl-web, wiem ze to nie serwer tylko dnsy tzn xxl-dns.de któro jak zwykle ma awarie, pisałem do Pana jacka lecz nie przynosi to skutku tak więc zapytam tutaj czy zamierzają Państwo zrobić coś żeby normalny użytkownik nie cierpiał dlatego ze dnsy siadły?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Czy wszystkim lezy xxl-web, wiem ze to nie serwer tylko dnsy tzn xxl-dns.de któro jak zwykle ma awarie, pisałem do Pana jacka lecz nie przynosi to skutku tak więc zapytam tutaj czy zamierzają Państwo zrobić coś żeby normalny użytkownik nie cierpiał dlatego ze dnsy siadły?

Usługa darmowych serwerów DNS jest usługą nie wchodzącą w skład umowy. Za poprawne funkcjonowanie danej domeny odpowiedzialny jest jej rejestrator, oraz własciciel (administrator).

Użytkownik muchakk doskonale zdaje sobie z tego sprawę, został o tym na samym początku poinformowany. Dlatego niezrozumiałe jest żądanie wykonywania tej usługi. Nawiasem mówiąc jest dla mnie zupełnie niezrozumiałe, że dwa DNS-y o różnych adresach IP tak po prostu przestały działać. Niestety administrator tych serwerów milczy zawzięcie.

 

Bargiel

XXL-WEB.COM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest smiech na sali, każdy polski operator udostepnia serwery dns bez zadnych jakichkolwiek opłat, rozmawiałem z Panem na gg i mówił ze takie coś nie muszą dodawać bo prawie nikt tego nie dodaje w "Niemczech" no ja przepraszam jeżeli świadczy Pan usługi na terenie Polski to musi Pan sprostać wymaganiom klientów to nie są Niemcy a Polska!! Co do regulaminu to podczas podpiasnia "umowy" nie mialem do niego wglądu gdyż strona była nie dokonczona a konto zamawiałem przez gg o czym Pan doskonale wie! ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Co do regulaminu to podczas podpiasnia "umowy" nie mialem do niego wglądu gdyż strona była nie dokonczona a konto zamawiałem przez gg o czym Pan doskonale wie! blink.gif

 

;) w ciemno kupowałeś. No gratuluje pomysłowości ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jest smiech na sali, każdy polski operator udostepnia serwery dns bez zadnych jakichkolwiek opłat, rozmawiałem z Panem na gg i mówił ze takie coś nie muszą dodawać bo prawie nikt tego nie dodaje w "Niemczech" no ja przepraszam jeżeli świadczy Pan usługi na terenie Polski to musi Pan sprostać wymaganiom klientów to nie są Niemcy a Polska!! Co do regulaminu to podczas podpiasnia "umowy" nie mialem do niego wglądu gdyż strona była nie dokonczona a konto zamawiałem przez gg o czym Pan doskonale wie! blink.gif
rany, kolejny dzieciak ktory szuka dziury w calym. Zaraz zacznie udowiadniac ze xxl-web to firma krzak niby, ze to i owo.
nie ma reakcji ze strony xxl-web, sami powiedzcie dnsy powinny byc w cenie konta?

skoro pan Jacek napisal odpowiedz w tej sprawie to dla mnie jest sprawa z dnsami jasna a Ty szukasz afery i poklasku na wht.

Usługa darmowych serwerów DNS jest usługą nie wchodzącą w skład umowy.

i chyba jasne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kontakt z Panem Jackiem jest bardzo dobry, nie szukam afery, nie wypowiadajcie się już na ten temat bo "robie" fere, i nie jestem dzieciakiem.....(może ty tak lecz nie ja)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przecież to jest smiech na sali, każdy polski operator udostepnia serwery dns bez zadnych jakichkolwiek opłat, rozmawiałem z Panem na gg i mówił ze takie coś nie muszą dodawać bo prawie nikt tego nie dodaje w "Niemczech" no ja przepraszam jeżeli świadczy Pan usługi na terenie Polski to musi Pan sprostać wymaganiom klientów to nie są Niemcy a Polska!! Co do regulaminu to podczas podpiasnia "umowy" nie mialem do niego wglądu gdyż strona była nie dokonczona a konto zamawiałem przez gg o czym Pan doskonale wie! ;)

Z uwagą przeczytałem Pański post, jednak pewne fakty wymagają sprostowania.

Umowa zawierana jest przez dwie strony na zasadzie zupełnej dobrowolności, jest ona wyrazem akceptacji praw i obowiązków dla obu stron. Z Pańskiej wypowiedzi wynika, że został Pan schwytany, oraz w perfidny sposób zmuszony do korzystania z tych usług, mało tego! Jeszcze w dodatku, metodą zastraszeń i psychicznego terroru musiał Pan przeprowadzić się z tuzinem swoich domen na te nie nadające się do niczego nameserwery! Pomimo, że doskonale było Panu wiadomo o ryzykach związanych z tą usługą.

Nie mamy obowiązku dopasowywać się do rynku polskiego, lub przejmować jego zwyczajów. Tak samo jak klient nie ma obowiązku korzystania z naszych usług wbrew jego woli, w dodatku przy tak bogatej ofercie tej branży na rynku! Na szczęście nie Pan ustala prawa rynku. W dalszym ciągu jego regulacja następuje na zasadzie popytu i podaży.

Pańska wypowiedź o "podpisywaniu" "umowy" poprzez GG nie wymaga już żadnych komentarzy...... i jest znakomitym finałem powyższego postu. Regulamin i impressum jest od samego początku istnienia strony, a fakt jego nie czytania nie jest niczym nowym (wiem to z autopsji). Trzeba się tylko umieć do tego przyznać. To zmienia się później, w trakcie dorastania ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać że jestem troche rozdarty bo bardzo zainteresowała mnie oferta tej firmy ale czytam opinie z 2 skrajności jedni bardzo chwalą inni odradzają w końcu nie wiem co robić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mylisz się, można testować VPS-y(bynajmiej ja mogłem) napisz do Pana jacka PW na tym foruma sam zobaczysz co CI odpowie... :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×