Skocz do zawartości

Polecane posty

Serwis: http://www.ovh.pl

Opcja: XXL Plan szczegóły

Aktualna cena opisywanej opcji: 134,90 PLN/m-c

 

Statystyki (uptime): SiteUptime

 

Data aktywacji konta: 29 sierpień

 

Dane usługi:

  • Przestrzeń: WWW + Real = 10 GB (w praktyce 5 GB na WWW oraz 5 GB przestrzeni realmedia)

Transfer: 200 GB/m-c (~2,4 TB/rok)

Skrypty: PHP, CGI, Perl, C, Python

Bazy danych: 50 baz Mysql

Mail: 1000 kont

Aliasy: 1000

Przekierowania: 1000

 

plusy:

  • + bardzo dobry uptime (patrz link wyżej)

+ serwis bazuje na klastrze (każda usługa tj. www, bazy danych, poczta - znajduje się na osobnej maszynie)

+ sprawny support

+ phpMyAdmin

+ MoM - autorska aplikacja do zarządzania kontem (mało rozbudowana, ale jest)

+ dostęp do konsoli shell

+ autorski panel zarządzania kontem przez www (dwie wersje - obie po PL)

+ możliwość wyboru wersji serwera baz danych MySQL3 lub MySQL4 oraz testowe.

+ możliwość wygenerowania backupu bazy danych z panelu zarządzania

+ otrzymywanie maila z pełną specyfikacją błędu np. zbyt dużego obciążenia generowanego przez jakiś skrypt (uznałem to za plus, bo co niektóre firmy lubią w takich sytuacjach blokować konta, a kiedy zapytać sie dlaczego, to nabierają wody w usta)[/color]

 

minusy:

  • - autorski panel zarządzania nie jest na pierwszy rzut oka intuicyjny i w niektórych miejscach posiada francuskie naleciałości, jednak nie przeszkadza to w użytkowaniu

- czasami występują kłopoty z połączeniem sie do serwera ftp części realmedia, która jest odrębna od miejsca dla www

- z racji klastrów aktywacja aliasów email, czy dodatkowych kont ftp trwa od 5 minut do 1-2 godzin

- w weekendy oraz po godzinach pracy ciężko złapać support (niewielka to wada przy tym uptime, ale jednak)[/color]

 

Ocena ogólna: 9/10

 

Po miesiącu użytkowania mogę śmiało powiedzieć, ze ten hosting sprawuje się bardzo dobrze. Ceny są przystępne i co najważniejsze firma nie pojawiła się z powietrza i raczej nie zniknie zostawiając swoich klientów na lodzie.

Mam świadomość, że ten post wygląda na sponsorowany i w pewnym sensie tak jest.. już się tłumaczę. Otóż konto, z którego korzystam i które pozwoliłem sobie tutaj ocenić/opisać jest sponsorowane przez ovh.pl, a że sprawuje sie bardzo dobrze, pomyślałem, że choć w ten sposób się odwdzięczę - nie zapominając jednak o wytknięciu wad.

 

Strony, które działają właśnie na OVH:

- http://www.matrax.net/forum - MaTraX.NET forum użytkowników motoroli (sponsorowane)

- http://www.polskastacja.pl - PolskaStacja.pl - radio internetowe (sponsorowane)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Moduł dodawania opinii o firmie: http://www.webhostingtalk.pl/opinie/dodaj_opinie/187-ovh-pl/

Profil firmy: http://www.webhostingtalk.pl/katalog/firma/187-ovh-pl/

Dyskusje o ofercie i firmie: http://www.webhostingtalk.pl/topic/34281-dyskusje-ovhpl/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Nie zgadzam się w pełni z tą opinią...

 

Mam u nich konto od bodajże 2 lat, korzystałem z domeny .pl i serwera 1000gp - oprócz niewielkiej bazy było to dobre rozwiązanie. Autorski panel administracyjny może nie jest tak dobry jak cPanel, Direct Admin cyz Plesk ale "daje rade" - często z niego korzystałem i problemównie było żadnych.

 

Co do szybkości oraz uptime serwera nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, serwis był dostępny jakieś 99,9% czasu (no chyba że ja coś grzebałem) a szybkość była świetna.

 

Support zawsze odpisywał szybko i sprawnie na moje emaile i zapytania, co więcje, nigdy nie wprowadzono mnie w błąd.

 

Aktualnie przeszedłem na i365.pl ze względu na większą pojemność i transfer za bardoz dobrą cenę, domenę też przenoszę z OVH do i365.pl i problemu nie ma żadnego - w jeden dzień wysłałem do OVh papiery faksem a n następny dostałem w emailu Auth info :) Ja ten hosting POLECAM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam zamiar kupić serwer wirualny 90 Plan w serwisie Ovh.pl. Czy moglibyście podać opinie na jego temat? Strona jaką mam zamiar postawić będzie miała możliwość pobierania szablonów (głównie na tym będzie polegać) :D Z góry dzięki za odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona będzie wykorzystywała mysql? Jeżeli tak to nie polecam (twardo ustalone limity zapytań w ofercie )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie wykorzystywała. Przepraszam za temat, myślałem że szukałem, ale to na innym forum było (znalazło mi wtedy 17 stron :/).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Support w OVH to żart a nie support. Bardzo "kompetentne" panie i 0% szans na kontakt w weekend/wieczorem/w nocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość papaj

Odkopuje temat gdyz mam niusa, iz OVH od poczatku Kwietnia wprowadzilo dyzury weekendowe, wiec support jest dostepny 7 dni w tygodniu :mellow: Support moim zdaniem jest ok.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Odkopuje temat gdyz mam niusa, iz OVH od poczatku Kwietnia wprowadzilo dyzury weekendowe, wiec support jest dostepny 7 dni w tygodniu :mellow: Support moim zdaniem jest ok.

Jest jakiś oficjalny komunikat w tej sprawie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jeszcze tylko wdrożcie infolinię / telefony alarmowe i zacznie to w końcu konkretnie wyglądać :ph34r:

Pracujemy nad tym :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zwykle nie wypowiadam w kwestiach budzetowych DC,

bo wiadomo, ze jak sie nie placi X PLN per Mbps, a cala dzierzawa serwera

sie zamyka w powiedzmy 200-300 PLN netto, to nie ma co wymagac cudow.

Z drugiej strony takiej czestotliwosci z jaka mi rozlacza sesje SSH do OVH,

jakie lagi wystepuja pozniej przy probie reconnectu,

a takze jak wariuje system monitoringu sprawdzajacy kilka maszyn

pod moja opieka u nich, to nie przezylem przez te kilka lat nigdzie,

nawet w Hetzner, Netdirekt, NGZ, czy slawetnym server4you...

od okolo tygodnia to jest istne pieklo.

Zeby nie bylo, ze niewiadomo co robie, bo sam trzymam w OVH tylko maszyny pod backup.

To ciekawe, ze zawsze jak sie rodacy rzuca na jakas oferte,

to sie nagle drastycznie pogarsza jakosc uslug...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłbym prosić o więcej opinii?

 

Zastanawiam się nad kupnem planu Start 90PLAN

 

PS: Te ceny serwerów są stałe?

PS2: Domen tak samo? Odnowienie również stałe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyłączam się do prośby. Proszę o bardziej współczesne opinie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mam u nich konto od bodajże 2 lat, korzystałem z domeny .pl i serwera 1000gp - oprócz niewielkiej bazy było to dobre rozwiązanie. Autorski panel administracyjny może nie jest tak dobry jak cPanel, Direct Admin cyz Plesk ale "daje rade" - często z niego korzystałem i problemównie było żadnych.

Również korzystam z serwera 1000gp + domena. Hostuję na nim prostą stronę oraz forum. Jeśli chodzi o stabilność to jest OK. Czasami tylko się przycina podczas ładowania forum phpBB (Przemo), ale generalnie strony działają bez zastrzeżeń. Jedyne zastrzeżenia jakie mam to praktycznie niedziałający antyspam. Puszcza tyle maili od spamerów, że szkoda gadać. W zasadzie zerowa mżliwość konfiguracji antyspamu. To jest największa bolączka tego hostingu. Można co prawda przekierować obsługę e-mail dla domeny na inny MX, no ale trzeba ten inny serwer poczty mieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co z tymi wielkimi ograniczeniami jednoczesnych połączeń do bazy danych? 50 jednoczesnych połączeń - to dużo czy mało?

 

Zauważyłem, że co usługodawca, to inny miernik użycia serwera podaje. Nie wierzę, że to przypadek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ovh to normalne ze pisa wczesniej niz robia na stronie a po tem problemy sa, skladac u nich zamowienia za raz po wprowadzeniu jakie sprokocji, lub zmiany cenikowej to zazwyczaj rowna sie ze jeszcze na starych zasadach kupimy .

 

Odnosnie serwerow ww to powiem tak, kiedys kolega mial tam serwer i nei raz mu pomagalem i powiem jedno co do panelu to bardzo uboguie rozwiazania proponuje jesli chodzi o mnie. Wiadomo ze jest to autorski panel a nie jakies standardowy typu DA,cPnale, itp trzeba sie na uczyc pewnych rzeczy, a nie kikac z przyzwyczajenia.

 

 

Jesli chodzi o same konto od strony typu mam strone i dziala prezentuje sie w miare dobrze i cena do jakosci w 100% pasuje.

 

Niestety wiecej nie moge sie wypowiedziec , gdyz osobiscie nie mialem tam konta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

autorski PA nie jest zły, wolałem go od pleska, może nie jest tak rozbudowany jak DA ale za to prosty i intuicyjny. co do phpbb to fakt ovh nie bardzo lubi fora internetowe :) (przeniosłem się od nich, mają obostrzenia jednoczesnych połączeń do baz danych) ale poza tym wszystko gra i buczy. jeśli chodzi o stabilność to u mnie 10/10 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Moje doswiadczenia z firma ovh.pl sa mizerne. Zamowilem serwer i sie zaczelo:

 

-czas oczekiwania na serwer:

prawie tydzien (czyzby nie bylo sprzetu?)

 

-po 3 dniach - serwer polegl na caly dzien

Co wiecej, gdybym nie zglosil usterki - lezalby pewnie to tej pory

Usterka rozwiazana rano (zglosilem okolo 2), w miedzyczasie dostalem maila, ze ekipa z Francji nie znalazla usterki, po godzinie drugi - znalezlismy usterke...

 

Dzisiaj... kolejny down:(

Nie potrzebuje wsparcie technicznego, serwerem zarzadzam przez ssh. Nie rozumiem tylko dlaczego moj serwer ma mniejszy uptime od mojego laptopa (przez tydzien dwa dni!!).

 

Rozumiem, ze plan jest low-cost ale wystarczy nie ruszac i nie powinno sie psuc :P

 

Udostepniony monitoring serwerowni pokazuje ,ze w 10 szafach na 100 jest w tym momencie awaria (wykryta przez uzytkownika, bo ich system sprawdza czy serwer stoi po rebootach). Czyli: Jezeli nie odkryjesz usterki - nie zostanie naprawiona. Jezeli 10% szaf posiada uszkodzenia (jeszcze raz powtarzam - odkryte przez uzytkownikow!) To juz jest ponizej standardu.

 

Az strach na wakacje wyjezdzac, dwa tygodnie downtime.

 

Generalnie mam nadzieje ,ze sie poprawi ale moje odczucia sa teraz negatywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×