Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Gość Bartosz Gadzimski

home.pl - zwiększenie pakietów

Polecane posty

Gość Bartosz Gadzimski

Więcej w standardzie. Nowe pakiety usług hostingowych home.pl

 

 

home.pl, dostawca usług internetowych, oferuje innowacyjne pakiety usług hostingowych dla małych i średnich przedsiębiorstw.

 

Nowe parametry usług hostingowych home.pl to nowe możliwości rozwoju dla małego i średniego biznesu w Polsce. Większe powierzchnie dyskowe, terabajtowe transfery ruchu z/do Internetu oraz nowe funkcjonalności pakietów umożliwiają utrzymanie najbardziej zaawansowanych serwisów WWW, aplikacji internetowych i tysięcy profesjonalnych kont e-mailowych.

 

Podstawowy pakiet usług hostingowych Business Starter oferuje obecnie parametry dostępne do tej pory tylko w najbardziej zaawansowanych i najdroższych pakietach firm konkurencyjnych. 10 gigabajtów powierzchni dyskowej oraz 1500 gigabajtów transferu danych czyni z pakietu Business Starter optymalne rozwiązanie dla małych i średnich przedsiębiorstw zatrudniających do kilkuset pracowników.

 

Pakiet zawiera także usługi utrzymania serwisów WWW, poczty elektronicznej oraz bazy danych. Business Starter jest idealnym rozwiązaniem dla firm pragnących wyposażyć pracowników w profesjonalne konta e-mailowe oraz do utrzymania zaawansowanych serwisów WWW oraz intranetów. Koszt pakietu Business Starter w pierwszym roku użytkowania wynosi zaledwie 150 PLN i cechuje się optymalnym wskaźnikiem jakości do ceny na polskim rynku.

 

„Nowe pakiety usług hostingowych to odpowiedź na dynamicznie rozwijający się rynek aplikacji internetowych. Pakiety home.pl to nadal najlepsze rozwiązanie do utrzymania serwisu WWW oraz kont e-mailowych, ale też firmowego intranetu, systemu obiegu dokumentów czy cyfrowego archiwum” – mówi Grzegorz Barcicki, dyrektor działu technicznego home.pl.

 

Najbardziej wymagającym użytkownikom home.pl oferuje nowe pakiety Business Server oraz Business Server PRO. Pakiety zawierają odpowiednio 20 i 30 gigabajtów powierzchni dyskowej oraz 3000 i 4500 gigabajtów ruchu z/do Internetu. Oba pakiety oferują możliwość wykorzystania wielu typów baz danych (MySQL, InnoDB, PostgreSQL) oraz utrzymania wielu serwisów internetowych.

 

Wraz z nowymi pakietami usług hostingowych home.pl unowocześnił również pakiety usług poczty elektronicznej. Usługi Personal Email, Business Email oraz Business Email PRO mają teraz kilkakrotnie większą pojemność dyskową (do 10 gigabajtów) oraz możliwość utrzymania mini serwisu WWW (do 150 megabajtów powierzchni dyskowej).

 

Nowe pakiety są oferowane zarówno nowym jak i obecnym Klientom home.pl. W przypadku tych ostatnich firma home.pl dokonała bezpłatnej aktualizacji parametrów usług, oferując większe powierzchnie dyskowe, ruch z/do sieci Internet oraz nowe funkcjonalności.

 

Nowe pakiety usług hostingowych są dostępne od 27 lipca 2009. Szczegółowe informacje dotyczące pakietów oraz regulaminu oferty są dostępne na stronie: http://home.pl/wiecej.

 

 

Tym samym uderzyło w ogromne ilości pakietów nazwa.pl

 

Zmiany wyglądają następująco:

 

Unix

Business Starter 1 GB > 10 GB transfer: 300 GB > 1500 GB

Business Server 10 GB > 20 GB transfer: 600 GB > 3000 GB

Business Server PRO 20 GB > 30 GB transfer: 900 GB > 4500 GB

 

Windows

Windows Starter transfer: 300 GB > 1500 GB

Windows Server transfer: 600 GB > 3000 GB

Windows Server PRO transfer: 900 GB > 4500 GB

 

 

Email

Personal email 1 GB > 2 GB

Business email 2 GB > 5 GB transfer: 150 GB > 750 GB

Business email PRO 6 GB > 10 GB transfer: 300 GB > 1500 GB

 

Serwery dedykowane

 

Basic Server transfer: 0 GB > 500 GB

Medium Server transfer: 0 GB > 750 GB

Advanced Server transfer: 0 GB > 1000 GB

 

W serwerach dedykowanych zniesiono dosyć wysoką opłatę instalacyjną i podobno jest to zmiana na stałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski
Raczej nazwy nie przeskoczyli.

Poniedziałek to zawsze trudny dzień, ale czy 3000 nie jest większe od 2000 ? Poprawcie mnie proszę.

 

nazwa.pl transfer roczny 2000GB, home.pl np. 3000 czy nawet 4500.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bartek: podstawowe konto w home.pl kosztuje bez promocji 300 zł i ma 1500 GB transferu, w nazwie masz 500 GB więcej. Kwestia wykorzystania tego transferu przy tych rozmaitych pseudoparametrach bezpieczeństwa to inna sprawa :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Ok, ja nigdzie nie pisałem, że home.pl ma największy transfer w Polsce. Mimo wszystko uważam, że to mocny cios.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam trzy serwery w Home.pl z czego jeden jest utrzymywany przez dotacje użytkowników serwisu który hostuje. Na którym właśnie zaczynało brakować transferu.

 

To jest bardzo miła wiadomość. Zrezygnowałem z zamawiania małego dHosting – zostanę w Home.pl dłużej. Ciekawe tylko czy po tych zmianach nie pojawią się 503 ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taa, a teraz osiągnij na normalnym serwisie taki transfer - no way. Wywalą Cię zanim dojdziesz do połowy :).

 

Ja w ogóle nigdy nie lubiałem takich masówek jak home lub nazwa. Wole mniejsze firmy, bardziej elastyczne i lepiej, indywidualnie podchodzące do klienta. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taa, a teraz osiągnij na normalnym serwisie taki transfer - no way. Wywalą Cię zanim dojdziesz do połowy :).
Bzdury. Cache Twoim przyjacielem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

A mnie korci wziąć i possać (transfer ; )

heh

 

EDIT:

Tak patrzę, że to drugie konto ma dostęp do wydzielonego katalogu.. wcześniej tylko w największym pakiecie było..

 

to jeszcze mejle w różnych domenach i jedziemy ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bzdury. Cache Twoim przyjacielem :)

 

 

Tiaaa, w HTML-u chyba :)

 

Przy skrypcie php/mysql ciężko było zużyć stary traffic z BusinessPro - pięćsettrzy rulez.

 

Dreamho(me)st? Obym się mylił.

 

Może w końcu dotarło do nich, że nie są jedyni - a sporo klientów uciekło z powodu upychania po 300 na jeden serwer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W regulaminie ani 1 wzmianki nt technicznych ograniczeń sh.

Cóż po 1500GB transferu, jak po 100GB zacznie się słanie maili albo uprzykrzanie życia przez ograniczanie ilości jednoczesnych połączeń po wszystkich protokołach i ścinanie prędkości łącza TX.

 

10/1500GB bez haczyków jest możliwe, ale nie w przypadku tak szczwanej gapy jak home pl :)

 

 

edit: no tak, półtorej stówki to promo

przy 3 stówach/rok i 125GB transferu/miech oferta robi się nieco sensowniejsza.

Ciekawym tylko co było czynnikiem warunkującym zwiększenie pojemności i trasferu :)

 

 

 

licho nie śpi , konkurencja też

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
W regulaminie ani 1 wzmianki nt technicznych ograniczeń sh.

Cóż po 1500GB transferu, jak po 100GB zacznie się słanie maili albo uprzykrzanie życia przez ograniczanie ilości jednoczesnych połączeń po wszystkich protokołach i ścinanie prędkości łącza TX.

 

10/1500GB bez haczyków jest możliwe, ale nie w przypadku tak szczwanej gapy jak home pl :)

 

Home raczej nie stosuje jakichś strasznych limitów, jeżeli klient szaleje to mu po prostu mówią papa (chyba, że jestem nie na bierząco).

Swego czasu była taka akcja, kiedy wyprosili część klientów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tiaaa, w HTML-u chyba :)
Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.

 

Przy skrypcie php/mysql ciężko było zużyć stary traffic z BusinessPro - pięćsettrzy rulez.
Chyba przy "bezmyślnie napisanym skrypcie php/mysql".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Wkleiłem oryginalny treść informacji prasowej.

 

 

Co do "parametrów bezpieczeństwa" to nie zostały zmienione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponad 200-300gb/m to już się marketing zaczyna bo ciężko nawet z dobrymi skryptami nie wpaść ponad sensowny limit. Jeszcze trochę i będzie unmetered transfer a limity będą tylko na cpu liczone.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Bartosz Gadzimski

Chciałbym zauważyć tutaj odpowiedzialne posunięcie home.pl z transferem w pierwszym pakiecie. Z pełną świadomością nie chcieli wojny na ilość transferu z nazwa.pl z korzyścią dla całej branży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale trzeba przyznać, że przywalili pięknie. Swoją drogą to od jakiegoś czasu zastanawiałem się kiedy to zrobią, zwłaszcza w obliczu "darmowych" serwerów nazwy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×