Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
grz3siek

[opinie] The Planet

Polecane posty

Witam,

 

Mam zamiar wykupic serwer w theplanet.com

Chciałbym poznać Wasze opinie na temat tej serwerowni.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

The planet jest ok :) Ale jak juz bym sie decydowal to wzial bym cos moze w francji, holandi lub niemiec bo lepszy ping.

 

Wysłany Wto Lip 20, 2004 11:27 am:

 

Godne polecenia:

Europa

http://www.strato.de/server/index.html polecam

 

http://www.ipx-server.de/content/ds/index-...seite=100000010

 

http://www.psisco.com/server/dedicated.php?lang=en

 

http://order.alturo.de/xml/order/Webserver...7b?__frame=_top

 

http://www.hetzner.de/price_performance.htm

 

Ameryka

http://www.ctn1.com/offres.php?lg=en

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
moze w francji, holandi lub niemiec bo lepszy ping.

 

Pingi lepsze - ale ceny duzo wyzsze.

A w sumie pingi nie obijaja sie, az tak bardzo na transferze.

Malych plikow/stron owszem. Ale kiedy idzie o kilkadziesiat kB i wiecej to wtedy pingi juz nie graja takiej roli.

 

Ale tez wolalbym serwer w EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejszy jest stosunek ceny do jakości oraz supportu, bo co z tego że cena za serwery dedykowane może być niska, skoro RAM może być wkłądany z odzysku i mogą być ciągłe problemy, dyski jakieś lewe... w przypadku dużych datacenter takie tanie części to czysty zysk :)

 

W przypadku ServerMatrix stosunek ceny do jakości oraz suportu jest niesamowity. A SM (ServerMatrix) to przecież TP (The Planet), datacenter to samo, techniczni mniej więcej Ci sami, tylko oferta skierowana dla mniejszych działalności....

Kiedyś w SM/TP było różnie, czasem i 5 minut czekało się na ticket z reboot request, ale teraz czas ten jest większy niż 1 minutę, na serio!

 

Czasem zakładam reboot request ticket i już po 20 sekundach widzę "I am going to reboot it now". Brawo! Czasem zdarza się, że zwykły ticket z problemem czy to nawet pytaniem otwierany jest przez nich już w ciagu pierwszych 3 minut. W innych firmach tego nie uraczysz, a napewno już nie w managed.com.

 

W odróżnieniu od SM w TP razem z serwerem otrzymuje się 1h pracy admina za free (w SM to $75), złoty plan monitoringu, co w przypadku konta e-mail z powiadamianiem SMSem o temacie e-maila pozwala utrzymać serwer na poziomie uptime 99,8%. Szybkośc reakcji przede wszystkim, bo mało problemów jest w TP.

 

Świetną sprawą w TP jest również ich CEM (centralized event monitoring o ile dobrze pamiętam). Sprawa wygląda tak, że jeżeli któraś z usług serwera "nawali" to technicy TP są o tym automatycznie ifnormowani i zabierają się do ustalniea/zlikwidowania problemu. Kolejne ukłony z mojej strony, bo w SM czegoś takiego nie ma. Jest Orbit's IP Alert, który to informuje właściciela serwera o problemie, który to z kolei musi otworzyć ticketa, aby problem został usunięty, oczywiście jak już ingerencja zdalna nie wchodzi w grę albo WHM/sshd leży...

 

Ogólnie rzecz biorąc w SM jest bardzo dobrze, a w TP celująca.

W przypadku awarii łatwo jest uzyskać jakąś rekompensatę, choć są one stosunkowo niskie. Ale po ciężkim dniu zawsze na minimum $10-$20 można liczyć.

 

Kolejna sprawa, w przypadku problemów z kartą (kiedyś wyciekły numery moje karty na skutek czego musiałem ją zablokować) odroczyli mi na kilkanaście dni termin płatności, aż do wyrobienia nowej karty. Poprostu byłem w szoku. Klient przede wszystkim.

W TP/SM ma się poprostu wrażenie że po drugiej stronie są technicy skłonni do pomocy, wyrozumiali ludzie nastawieni nie tylko na zyski.

 

Jednym słowem polecam. TP/SM mercedesem wsród innych firm.

 

Wysłany Wto Sie 03, 2004 2:05 pm:

 

ale teraz czas ten jest większy niż 1 minutę, na serio!

 

Oczywiście miało być NIE JEST WIĘKSZY NIŻ 1 MINUTĘ :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do tego co napisal Tomaszek dodam tylko tyle, ze .... obecnie (juz od jakiegos czasu) serwery w The Planet to nie tania zbieranina czesci tylko platformy serwerowe DELLa dobrze przetestowane w kazdej konfiguracji.

 

a druga rzecz to ... powoli zapominamy co to ticket bo serwery z serii Total Controle maja obecnie DRAC Card i ... nikogo nie prosimy o reset tylko sami mozemy to sobie zrobic (ale to i tak bardziej bajer bo w TP raczej nie trzeba z tego korzystac :) )

szkoda, ze DRAC Card jest tak zadko spotykany :)

z tego co pamietam to DRAC Card jest tez dostepny w wiekszosci serwerow w EV1Servers

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie... ale nie oszukujmy się, dolar w tej chwili tani bardzo bo ~3,6zł więc najtańszy serwer $199 to prawie 900zł powiedzmy, ale dolar lubi sobie czasem poskakać :) więc aby "bawić" się z TP potrzeba minimum 1000zł, do tego jeszcze koszty jakiegoś panelu, no chyba że ktoś lubi surowość... z reguły klienci tego nie lubią, więc nie ma rady...

 

Ogólnie rzecz biorąc jeśli masz $ kupujesz w TP, jeśli nie masz $ kupujesz w SM. Dla mnie sprawa prosta jak drut :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Servermatrix na początek :)

 

A po zapełnieniu serwerka polecam przeniesienie się na jakiegoś 2 procesorowego Xenona w The Planet

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

planet chyba najlepsza z tanich firm

jak potrzebujesz lepiej i wiecej to pogodaj z choopa daja dobre ceny jak bierzesz duzo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do cen w TP to przesadzacie

 

mi udało się wynegocjować w SM cenę 94$ za Server z Cpanelem.

 

Wsparcie techniczne jest wzorowe - potwierdzam. Mam tam serwer od ponad dwóch lat i przez ten cały czas "zniknąłem" z sieci tylko jeden raz - i to z własnej winy. Reakcja TP trwała ok 5 minut od wysłania ticketa i było po sprawie.

 

 

TP/SM mozna polecić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trza było jeszcze starszy temat odkopać. tak to jest jak się nie zamyka tematów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×