Skocz do zawartości

Polecane posty

;) Jak w temacie. Potrzebuje małego VPS'a do małego serwera Counter-Strike 1.6 na jakieś 12 slotów + uruchomienie hostingu na jakieś 10 kont o podstawowych parametrach (dla znajomych) na jednej maszynie. Rozważałem dotychczas tylko i wyłącznie opcję "LVPS-1" u SWVPS.com; ale ostatnio natknąłem się na równie ciekawą (jednakże troche uboższą w parametry, ale niezbyt znacząco) opcję "ROOT VPS XS" u Statnet.pl; stąd też przychylając się w strone rodzimego providera chciałbym zasięgnąć opini o tym właśnie dostawcy usług hostingowych - czy ktoś miał już z nim do czynienia i może się wypowiedzieć na ten temat? Bardzo proszę o formułowanie swoich opini na temat serwerów VPS w statnet.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie sądze, pragnę tylko zasięgnąć opini na temat w/w dostawcy usług hostingowych; a moją przedmowę w poście przed treścią właściwą można potraktować jako tło, dodatek. Potrzebna mi tylko opinia na temat statnet.pl Zauważyłem że nie mają oni jeszcze tutaj swojego tematu dlatego go założyłem tymbardziej, iż takowa opinia przydałaby mi się samemu. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

korzysta może ktoś z usług statnet.pl i mógłby napisać jak teraz wygląda sytuacja? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w statnet nie mozna stawiac serwerów gier,głosowe mozna ale o 50% ci odetna transferu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie mam zamiaru stawiać tam serwera gier/głosowego, tylko szukam opinii na ich temat ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wow, widze dwa rozwiazania:

- albo malo bywalcow tego forum ma/mialo kontakt z ta firma

- albo dzialaja tak super ze Ci co korzystaja nie rozpisuja sie bo sa tak zadowoleni, bo jak to zazwyczaj bywa szybciej pojdzie zla opinia...

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@dan tak to już jest że ludzie nagle rozpisują się po forach gdy firma ma gorsze dni, a gdy wszystko działa super to jest cisza ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
@dan tak to już jest że ludzie nagle rozpisują się po forach gdy firma ma gorsze dni, a gdy wszystko działa super to jest cisza ;)

No wlasnie bede przechodzil z shared na VPS i to jeden z kandydatow. Chetnie bym dowiedzial sie cos z opinii uzytkownikow w wiekszej ilosci przed podjeciem decyzji.

Nie usmiecha mi sie latanie od dostawcy do dostawcy co miesiac a opinie uzytkownikow sa wazne.

Na chwile obecna wnioski takie ze malo ma klientow z tego forum albo dziala idealnie ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mało opinii, wiec dołożę swoje 3 grosze. Ja co prawda tylko testowałem przez 2 dni VPS, ale być może moje zdanie ułatwi komuś wybór. Postanowiłem porównać oferty 3 firm (Hitme - BudgetVPS, statnet i OVH - RPS). Statnet zebrał same plusy:

- kontakt na @ i telefoniczny; błyskawiczne odpowiedzi

- wybór Datacenter PL i DE oraz wirtualizacji XEN i OpenVZ

- prędkość DL 10 i UP nawet nieco powyżej 100Mbit/s

- korzystna cena za transfer (uwzględniając promocję +50%)

 

Tyle mogę powiedzieć po tych 2 dobach użytkowania VPS od statnet. Polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

co prawda nie statnet ale vpsinn ale to tez ich.

 

Zakupilem VPS, oprocz jednej zwiechy zwiazanej z brakiem pamieci dla systemu mojego VPS wszystko dziala cacy (ale to jakby moja wina).

 

Odpowiedzi na zgloszenia jak do tej pory maks 20 minut, obsluga chetna do współpracy (Pan Maciej), telefony są odbierane.

 

Moj pierwszy VPS, konfigurowany przez Mateusza Sojda z tego forum (dobra robota, ale to w innym watku).

 

Generalnie bardzo dobry odbiór, polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakieś świeższe opinie?

 

Oferta jest po prostu świetna - mam nadzieję iż można ułożyć swój plan VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u mnie nic się nie zmieniło, vpsy stale działają [odpukać w niemalowane], nie mam żadnych problemów, helpdesk też jest bardzo szybki (kilka minut i wszystko zrobione) :)

 

serwer stoi w DE (hetzner)

 

chętnie napisałbym coś więcej, ale w sumie nie mam się czego uczepić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja dodam, że korzystam od około 3 tygodni z usług firmy Statnet (vps) i jestem w pełni zadowolony.

 

VPS uruchomiony został bardzo szybko, późniejsze zapytanie wysłane do administratorów również zostało szybko i sprawnie załatwione.

 

Tak więc jeśli komuś oferta odpowiada polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że nie można układać własnego planu - dlatego nie skorzystałem z ich usług.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetny provider. Żadnych problemów, szybki help desk, szybka maszyna.

Korzystam z XENa w DE. Polecam, bo to najlepszy VPS jaki miałem (a miałem parę). Tańszy jest rootvps hitme.pl ale jego jakość jest katastrofalna.

Ze statnet korzystam już ok. 6 miesięcy i mam na nim kilka produkcyjnych serwisów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystam już od kilku miechów u nich na openvz i na początku było super, ale ostatnio pewnie mam pecha, ale co kilka dni są krótkie awarie. Może mają problem akurat z maszyną, na której stoi mój vps ;)

Kontakt mailowy szybki, a ceny rewelacyjne.

Dotychczas najlepszy vps jaki miałem był na gandi.net, ale to zupełnie inna półka cenowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystałem z kilku firm oferujących VPS i powiem szczerze - statnet.pl sprawdza się najlepiej.

Trzymam na ich VPSie kilka stron. W tym jedną na prawdę dużą. Owszem, zdarzają się awarię krótsze bądź dłuższe ale to jest nieuniknione, a pomoc i reagowanie na awarie jest błyskawiczne. Nawet w weekendy. Nie zdarzyło mi się czekać na odpowiedź dłużej niż kilka godzin. Wg. mnie jest to profesjonalna firma, z którą mam nadzieję będę jeszcze długo współpracował. Wszystkim śmiało polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Pozwolę sobie nieco odgrzać kotleta, szukam opinii o VPS w statnet, jak się sprawdzają, jakie pingi, jaka szybkość działania, jakość supportu itd. Warto u nich brać VPS ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pingi ze światła TP pod Łodzią:

 

Do Niemiec (Hetzner) jest OK:

PING 213.239.192.45 (213.239.192.45) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 213.239.192.45: icmp_seq=1 ttl=56 time=26.8 ms
64 bytes from 213.239.192.45: icmp_seq=2 ttl=56 time=26.7 ms
64 bytes from 213.239.192.45: icmp_seq=3 ttl=56 time=26.7 ms
64 bytes from 213.239.192.45: icmp_seq=4 ttl=56 time=26.7 ms
64 bytes from 213.239.192.45: icmp_seq=5 ttl=56 time=26.7 ms

--- 213.239.192.45 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4005ms
rtt min/avg/max/mdev = 26.728/26.762/26.814/0.182 ms

 

Ale coś te Polskie, eFuturowe serwery niezbyt raczą tutaj pingami:

PING 91.205.74.90 (91.205.74.90) 56(84) bytes of data.
64 bytes from 91.205.74.90: icmp_seq=1 ttl=56 time=5.97 ms
64 bytes from 91.205.74.90: icmp_seq=2 ttl=56 time=7.70 ms
64 bytes from 91.205.74.90: icmp_seq=3 ttl=56 time=8.41 ms
64 bytes from 91.205.74.90: icmp_seq=4 ttl=56 time=8.72 ms
64 bytes from 91.205.74.90: icmp_seq=5 ttl=56 time=6.24 ms

--- 91.205.74.90 ping statistics ---
5 packets transmitted, 5 received, 0% packet loss, time 4004ms
rtt min/avg/max/mdev = 5.970/7.409/8.721/1.123 ms

 

Testowe adresy IP wzięte stąd

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Pawel_15,

podtrzymuję swoją wypowiedź, którą napisałem przed Tobą.

Nadal trzymam na serwerach statnet.pl swoje strony i jestem zadowolony.

Możesz sobie zerknąć na pingi moich stron w stopce, do BOKu już dawno nie pisałem więc nie wiem jak jest obecnie z odpowiedziami na pytania, ale parę miesięcy temu nie czekałem na odpowiedzi dłużej niż kilka godzin.

 

Śmiało polecam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×