Skocz do zawartości
northwest

Hetzner.de vs kimsufi.pl

Polecane posty

Witam,

u której z wyżej wymienionych firm polecilibyście hosting dedykowany?? Możecie się wypowiedzieć co do jakości usług, działania tego?? Czy może jest coś innego, godnego polecenia??

 

 

Z góry dzięki za pomoc,

pozdrawiam Northwest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Paradoksalnie, jeśli chcesz jasnych zasad, braku ciągłych roszad i nowych pomysłów managmentu ogłaszanych tylko na forum providera, a obowiązujących wszystkich a także sensownego supportu - bierz Hetznera.

 

OVH traktuje kimsufi jak piąte koło u wozu, co niestety przedkłada się na jakość uslugi jako takiej jak i samą obslugę techniczną..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak to napisał Oles na forum WHT, kimsufi to oferta dla dzieci którzy nie mają żadnych wymagań co do uptimu, gwarancji łącza itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale czy faktycznie mają problemy z łączem, czy tylko tak mówią?? Ogólnie chyba firmy hostingowe dają dedyka, i trzeba się nim samemu "opiekować", konfigurować itp nie?? Hetzner jest lepszy?? Z innych firm możecie coś polecić??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ale czy faktycznie mają problemy z łączem, czy tylko tak mówią?? Ogólnie chyba firmy hostingowe dają dedyka, i trzeba się nim samemu "opiekować", konfigurować itp nie?? Hetzner jest lepszy?? Z innych firm możecie coś polecić??

 

Tak jak mówisz, trzeba sie nim samemu opiekować.

Co do Hetznera mogę zaproponować maszynę od Nich + opieka wg cennika na Najdmen.pl

Zdecydowanie polecam hetzner, OVH nie traktuje klientów profesjonalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

oki, czyli hetzner najlepszy... nic ciekawszego nie znajdę??

 

sorki że tak drążę temat, ale jak OVH/Kemsui może traktować klientów nieprofesjonalnie (pytam z ciekawości),

bo zawsze sobie wyobrażałem że hosting dedykowany to wstawienie skrzynki do serwerowni, podłączenie neta

i sprawdzanie czy kasa wpłynęła za ten miesiąc (patrząc z ich strony) :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Mogą Ci zmienić umową i jej warunki, bez powiadomienia

2. Mogą Ci wyłączyć serwer i wypowiedzieć umowę bez żadnego konkretnego powodu, bo np. ktoś Ci puści Dos'a :D

3. Mogą Ci przyciąć pasmo, mimo że masz gwarantowane 100Mbitów

4. W przypadku awarii ich czas reakcji na nią to 48h w przypadku tej kimsufi

5. A maksymalna rekompensata to 10% wartości serwera, nawet jak by był on niedostępny miesiąc :D

6. Oles na forum Polskim ubliża klientom i pokazuje gdzie ich ma.

7. I ogólnie dużo innych, czynników o których nie chce mi się już pisać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki, czyli hetzner najlepszy... nic ciekawszego nie znajdę??

 

sorki że tak drążę temat, ale jak OVH/Kemsui może traktować klientów nieprofesjonalnie (pytam z ciekawości),

bo zawsze sobie wyobrażałem że hosting dedykowany to wstawienie skrzynki do serwerowni, podłączenie neta

i sprawdzanie czy kasa wpłynęła za ten miesiąc (patrząc z ich strony) :D

 

niestety tą skrzynkę trzeba doglądać, a jak płacze to przytulić i to najlepiej od razu a nie za kilka dni :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ahia... :D to wtedy faktycznie odpadają :D OVH wyglądało fajnie :D

 

 

Co do tych dwóch firm to zdecydowanie Hetzner:)

 

a prócz tych 2 firm??:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

wcale nie są takie tanie (patrząc na sprzęt)... te serwery dedykowane w większości są zwykłymi desktopami nie??

 

Ogólnie zależy mi na tym żeby serwer był ciągle online (każdy offline to dla mnie duży kłopot), do tego minimum 2 GB ramu i procek 2 rdzeniowy.... Firma w sumie obojętna - hetzner i ten kimsufi wydawały mi się najkorzystniejsze cenowo... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po slowach Olesa wnioskuje ze tez zaliczam sie do dzieciaka, ktoremu nie zalezy na laczu ;) Nosz ostatnio chlop mnie do szalu doprowadza, a jak juz wspomnial Sebak ublizanie klientom to juz szczyt szczytow.

 

Ja tam z Kimsufi na razie jestem zadowolony. Na razie, bo faktycznie po tym co ostatnio ta firma wyprawia to stwierdzenie jest w pelni uzasadnione. Bo jak bylo w tej piosence A. Lipnickiej, "wszystko sie moze zdarzyc" ;)

Mam go bodaj od maja (jeszcze z czasow wielkiego boomu na serie reloaded) a na nim 2 publiczne serwery moszka, do tego standardowe uslugi. Dzialaja fajnie, cena jak dla mnie lux. Jesli nie zalezy Ci na pingach <50 ms to co stoi na przeszkodzie, aby wziac serwer w OVH, a potem jak Ci sie nie spodoba przerzucic klocki gdzies indziej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

hmmm... czyli Kimsufi odpada... takie cyrki w ohc też robią??

 

a gdybyście mieli wybierać pomiędzy efuturo.pl a hetznerem - to co byście wybrali??

 

co jest lepsze pod serwer (www+bazy danych):

AMD Athlon 64 X2 5600+DualCore czy Pentium DualCore E5200 (2x2,5Ghz) ??

 

Porównuje sobie efuturo.pl i hetzner.de i tu np. efuturo ma łącze tylko: 10 Mbit, a

hetzner: 72 Mbit - to jest na wszystkie serwery w ich ofercie, czy jak to wygląda??

 

hetzner ma coś takiego jak softwarowy raid 1 - to umożliwia dużo szybszy odczyt

danych z dysku w porównaniu ze zwykłą SATą??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Głównym cele stosowania raida1 jest bezpieczeństwo nie szybkość. Nie oczekiwał bym też dużo, po zintegrowanym kontrolerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
raid1 zwiększa szybkość odczytu - zależy jak jest ustawiony.

 

ale nie zapisu ;p

chodzi o bezpieczeństwo plików.

 

//edit widzę że sebak uprzedził ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na bazy danych idealnie nadają się dyski SSD, ale na ten temat dokładniej może się wypowiedzieć muchakk i matt ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja bedę odczytywał i zapisywał praktycznie non stop tą bazę danych (dosłownie co sekundę) - dlatego pytałem o ten RAID ;)

nooo ale mam nadzieję że ten serwer na SATA który zaproponował SEBEK podoła temu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

noooo już wiem - myślałem że to przyśpiesza zapis/odczyt - a ja będę bardzo trzepał bazę danych - dlatego o to pytałem :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

northwest jesli dobrze mysle, po co Ci serwer to bierz dyski SSD ... Naprawde polecam ... Moj sredni load w szczyscie byl powyzej 1, po zmianie dysku 0,5 to max ... Troszke one kosztuja ale sa kilka razy lepsze od SATA, niektorych SCSI i SAS :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×