Skocz do zawartości

Polecane posty

Przez dłuższy czas hostingiem przyjaznym dla developerów PHP był hosting z oferty Progreso.pl. Udało im się stworzyć fajne narzędzie administracyjne. Jednak jakiś czas temu coś zaczęło upływać z nich powietrze. Rok temu miałem problem z aplikacją klienta, zwalali winę na kod, a okazało się, że problem leży po stronie serwera. Do tej pory nie mają MySQL 5, co jest już standardem...

 

Alternatywą dla programistów PHP jest nQ.pl. Polecam! Wprawdzie nie mają tak fajnego panelu administracyjnego jak Progreso.pl (to najsłabszy punkt ich oferty), ale za to oprogramowanie jest dość aktualne, serwery śmigają szybko i dość stabilnie, pomoc techniczna jest kompetentna, a czas reakcji zadziwiająco szybki. Osobny tematem jest ich oferta repozytorium SVN zintegrowanych z oprogramowaniem do zarządzania projektem TRAC. Bodajże to jedyna taka oferta w sieci. A do tego przystępne ceny. Polecam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też rozważam ofertę tej firmy. Wygląda dobrze...

 

Ktoś inny miał doświadczenie z nimi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nie wiem ale sponsorują hosting dla http://wortal.php.pl/ czyli miejsce gdzie programiści php bywają często ;-)

 

Tam ich znalazłem.

 

Muszę przyznać, że nie ma złotego środka do wyboru idealnego hostingu. Co człowiek, to inne wymagania :). A czasu coraz mniej...

 

Oferta wygląda ładnie, ale mało opinii znalazłem. Więc albo są baardzo dobrzy, albo nikt nie korzysta z ich usług :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Weź konto testowe i się przekonasz czy Ci odpowiada czy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja swojego czasu w ramach testowania nowej firmy miałem wybrać między nq.pl a dhosting.pl no i jednak zdecydowałem się na dh, jednak kontakt z nq.pl i ich pomysł na biznes niewątpliwie jest warty uwagi. Solidna firma ze sporym stażem na rynku, wiele ciekawych rozwiązań. Kuleje trochę panel, no ale nie dla każdego to w końcu priorytet :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ja swojego czasu w ramach testowania nowej firmy miałem wybrać między nq.pl a dhosting.pl no i jednak zdecydowałem się na dh, jednak kontakt z nq.pl i ich pomysł na biznes niewątpliwie jest warty uwagi. Solidna firma ze sporym stażem na rynku, wiele ciekawych rozwiązań. Kuleje trochę panel, no ale nie dla każdego to w końcu priorytet :)

 

Panel przypomina mi trochę to, co kiedyś widziałem w Futuro.pl (jakieś 3 lata temu). Nie wygląda imponująco, ale szybko działa i wszystko, co mi jest potrzebne, mogę zrobić.

Dostałem informację, że panel będzie kiedyś nowy :)

 

Jeszcze się chwilę pozastanawiam, ale to jest to. Jestem prawie pewien. Bardzo podoba mi się ich polityka odnośnie użycia serwera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pewnie jest ona taka: dopóki admin Cię nie może zobaczyć "w top'ie" pijąc piwo... masz prawo używać konta :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rozwiń myśl :P

 

Zacytuję odpowiedź na mój e-mail:

 

Otóż, jak Pan zapewne zauważył, pakiety hostingowe charakteryzują się niższym niż to ma miejsce u konkurencji (zwłaszcza kilku czołowych firm) limity transferowe.

Wynika to z faktu, iż nie wprowadzając innych limitów (na poziomie serwera MySQL czy Apache), jedynym wskaźnikiem decydującym o tym, czy wybrany przez klienta pakiet hostingowy jest wystarczający do obsłużenia jego stron, jest zasadniczo limit ruchu, który ten serwis generuje.

 

Staramy się stosować do zasady; dopóki ruch generowany przez serwis mieści się w określonym limicie transferowym, dopóty wybrany pakiet hostingowy uznajemy za wystarczający.

Oczywiście, różne są serwisy klientów, z różną jakością kodu się spotykamy, dlatego tak przedstawionej zasady nie możemy traktować jako bezwzględnej. Staramy się zatem monitorować wykorzystanie zasobów serwerów i w razie potrzeby informować klienta o konieczności wprowadzenia optymalizacji.

 

Takie podejście oczywiście nie pozwala na określenie ram, które są dobrze widoczne przez obie strony. Z praktycznego jednak punktu widzenia nie zdarza się, abyśmy popadali w konflikt z klientem z powodu braku zrozumienia.

 

Nie chcemy stosować różnorakich limitów, ponieważ usztywnienie całej konstrukcji mimo, że ułatwia pracę administratora, to jednak nie jest "proklienckie". Zależy nam na dobrej relacji z klientami, a zastosowany model jak dotąd sprawdza się bardzo dobrze.

 

Mówiąc obrazowo; nie ukrywamy żadnych limitów, ale oczekujemy od klientów zrozumienia w sytuacji, w której ich serwis wyraźnie szkodzi innym użytkownikom tej samej maszyny w ramach hostingu współdzielonego.

[\quote]

 

Możliwe, że niczym się to nie różni od innych współdzielonych hostingów, ale z racji tego, że każdy dostawca hostingu stosuje inne jednostki liczenia użycia serwera, musiałem dokonać ocen subiektywnych wg moich kryteriów. Zobaczymy co będzie dalej. Na razie zdecydowałem się na 14 dni testów.

 

Póki co, w wyścigu po hosting dla mnie odpadły takie firmy jak:

nazwa.pl

site5.com

home.pl

prohost.pl

netmark.pl

ovh.pl

 

Wymieniam tylko ścisłą czołówkę. Nie twierdzę, że nq.pl jest lepsze, gorsze. Wydaje mi się, że będzie mi pasować. Nie mają 2000 GB transferu na rok, którego i tak nie wykorzystam, łatwo się tym zarządza. Są wszystkie funkcje, których oczekiwałem, budżet też w określonych przeze mnie granicach.

 

Chciałbym też zaznaczyć, że uważam, że nie ma idealnego hostingu. Jedna osoba może mieć w jednej firmie serwer 5 lat i uważać ją za najlepszą inna może trafić na zły dzień administratora (i wtedy przekroczyć limity) i wtedy zmienia zdanie. Z mojego punktu widzenia ważny jest też odbiór (wizja) firmy przez klienta. Ja sobie jakiś tam obraz stworzyłem i odpowiada mi. Zobaczę jak to się będzie zmieniać, ale na razie daje nq.pl kredyt zaufania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×