Skocz do zawartości
Konrad.K

[opinia] WebTropia / FastIT (de)

Polecane posty

Witam,

 

Jako że korzystam już kilka dobrych miesięcy z usług serwerowni FastIT w Niemczech chciałbym wyrazić swoją opinię na temat ich usług. Jest to opinia jak najbardziej pozytywna, a to dlatego że:

 

- przez cały okres kilku miesięcy napotkałem tylko jedną godzinną przerwę z dostępem do maszyny gdy mieli jakaś poważną awarię sieci, o czym od ręki informują

- support odpisuje na tickety w błyskawicznym tempie (a bynajmniej w moim odczuciu)

- wiele serwerowni zablokowało by mi serwer w momencie gdy ktoś BruteForce'uje z mojego serwera, w przypadku FastIT przycięli oni tego delikwenta i dali mi czas na załatanie dziur w oprogramowaniu

- zdarzało się tak że po wszystkich opłatach i przy spóźnionych wpłatach od moich klientów zostawałem bez grosza, wystarczyło poinformować o tym administracje i cierpliwie czekali na pieniążki (rzadkość pośród serwerowni)

- bardzo przyjemny panel obsługi serwera (z systemem ticketow, faktur do pobrania, informacjami o transferze, i z takimi podstawami jak reboot, reinstalacja systemu, rescue system, etc)

- ogólnie reasumując, śmiga aż miło

 

Mam nadzieję że ta opinia przyda się komuś kto waha się przed zakupem w tej serwerowni.

Mam także nadzieję że nic się nie zmieni, i że wciąż będę zadowolony.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
- zdarzało się tak że po wszystkich opłatach i przy spóźnionych wpłatach od moich klientów zostawałem bez grosza, wystarczyło poinformować o tym administracje i cierpliwie czekali na pieniążki (rzadkość pośród serwerowni)

 

Wcale nie taka rzadkość... : P

 

z tego co pamiętam chyba był temat o opiniach w/w firmy i nie były, aż tak polecające :PP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm no może i masz racje, pamiętam że gdzieś miałem z tym problem, więc o tym napisałem. Szukałem tematu o samym FastIT i nie znalazłem - chyba że gdzieś mi umknęło. Ja pisze o swoich odczuciach - nie sugerując się niczym, piszę jak jest z moim serwerem :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś korzysta obecnie z webtropia.com? Jak to teraz wygląda? Jak z supportem?

Jakoś mało opinii o tej firmie ;)

 

Warto kupować? (chodzi o dedyk, zapewne z serii Professional, albo Enterprise)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak, jako serwerownia ok wszystko ci instalują w max 24h ( serwery dedykowane ) , teraz małe wady:

- jeżeli podpiszesz umowę to na 2 lata lub jeżeli korzystasz z promocji to masz umowę na miesiąc ale aby rozwiązać musisz wysłać pismo do nich w DE/EN o rezygnacji w innym wypadku nadal ci będą naliczać opłaty.

- vps nie ma dokładnej specyfikacji mocy CPU , wszystko musiałem się dopytywać

- instalacja vps windows w 90 % przypadków kończy się zawieszeniem procesu instalacji i musisz utworzyć zgłoszenie aby popchneli dalej w innym wypadku sami nie wpadną na to. Windows domyślny na vps jest po niemiecku spolszczenie trzeba samemu szukać ( znalazłem po 15 min bo trzeba pamiętać o bulidzie windows aby pasowało ) pomoc techniczna odpisuje "microsoft.com" i szukaj.

- co do pasma miałem serwery z najtańszej lini po 29 euro mimo portu 100 mbps pojedyncze połączenie ma max 20-30 mbps ( sprawdzałem do 3-4 lokalizacji gdzie były szybkie maszyny ).

- suport nie mówi przepraszam , jak coś się stanie zawieszenie vps podczas instalacji odpisują " już jest ok", zapomnij o zwrocie jeżeli chcesz zrezygnować bo np vps jest nie odpowiedni.

- dyski w najtańszej lini nie są za szybkie ok 60-80 m/s, więc przemyśl aby kupić coś droższego.

- opłata wyłącznie kartą kredytową

- dodatkowe opłaty : jeżeli kupujesz maszynę ( kolejną ) przy umowie 24 miesiące to bez kosztów instalacji, przy umowie 12 miesięcy 19,90 euro koszty instalacji a przy umowie miesięcznej ok 49 euro koszty instalacji.

- 1 IP dla serwerów najtańszych.

 

Zalety:

- atrakcyjne ceny

- pomoc techniczna odpisuje w ok 2-3 godziny a księgowość w ok 1 godzinę. ( 10-20 tak sprawdzałem ), zawsze rozmawiasz z tymi samymi ludźmi ( tzw. opiekun )

- kolejną maszynę dostajesz na tzw 7 dniowy kredyt , tzn. zamawiasz po 24 h masz maszynę a fv wystawiają z opóźnieniem o ok 6-7 dni i dopiero ci obciążają konto.

- dużo dodatkowych opcji w atrakcyjnych cenach, kopia zapasowa 1000 GB ok 24 euro/m-ce, dyski usb, IP dodatkowe itp. bez problemu możesz domówić.

- nie miałem problemu z maszyną jak i dyskami,

- dobre wykresy monitoringu obciążenia sieci, wszystko w jednym panelu.

- coś na w podobie vkm masz za darmo i o dziwo sprawnie działa.

- widoczny podział w lini serwerów Economy, Profesjonal, Enterprise jak i usług do nich dostępnych i dbania o klienta.

- po pierwszym zamówieniu do domu dostajesz list z kodem w celu sprawdzenia twoich danych adresowych ( jak w allegro ) bez tego nie zamówisz kolejnej maszyny.

 

Pisałem z mojego skromnego doświadczenia ogólnie polecam ich bardziej niż ovh, kupując maszynę wiesz czego możesz się spodziewać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja się troche zawiodłem, kupiłem Professional i5 w promocji (bez kosztów instalacji), więc 50EUR miesięcznie, a tu pierwsza fakturka na 152,98 EUR (49,99 + 99,99 + 3 za IP)

wiec, policzyli instalacje za 99,99, mimo tego, ze w promocji

 

Jak zapytalem ładnie, czemu ? dostałem odpowiedz, ze to bład systemu billingowego "this was only a mistake from our billing software."; i teraz przy nastepnych miesiacach ma byc refund, tzn maja odpisywac te 99,99 przy nastepnych fakturach

To moze byc jawne oszustwo; sorry, ze tak to nazwę, ale promocja czy bez wychodzi na poczatku tak samo; rownie dobrze mozna kupic w hetznerze i7 8gb itd. przy setup 150, 50EUR wiecej, ale przeciez to tylko 1 miesiac roznicy, wiec wychodzi znacznie lepiej

jeszcze z wad, panel po niemiecku :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie jak tam się sprawdzają serwery dedykowane? Zamierzam tam przejść z Hetznera z Root X2 na 1210.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×