Skocz do zawartości
wmaczka

Wybór VPS i wirtualizacji typowo pod hosting

Polecane posty

Witam,

 

potrzebuję przenieść kilkadziesiąt stron (w tym kilka sklepów internetowych) opartych na własnym (lekkim) CMS, z kilku różnych kont hostingowych na jeden serwer VPS.

 

Moje pytania do Was:

 

1. Którą firmę hostingową polecacie - koszt do 150zł miesięczniewraz z panelem DirectAdmin (moje typy to kylos.pl, hekko.pl lub hitme.pl)

2. Którą wirtualizację wybrać KVM czy OpenVZ (serwer pod hosting stron www, żadnych gier itp)

3. Niektóre firmy oferują tzw. VPS z administracją - jest on niekiedy droższy nawet o 100zł miesięcznie od zwykłego VPS o tych samych parametrach Czy do uruchomienia własnego hostingu stron www na VPS jest mi to potrzebne?

 

 

Z góry dzięki za wypowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Niestety nie mogę CI polecić żadnej firmy, ze względu na nowy regulamin, ale przeszukaj forum, jest wiele starych ofert firm

2. KVM jest droższy, ale masz gwarantowane zasoby, więc wydaje mi się lepszym rozwiązaniem

3. Jeśli nie potrafisz samodzielnie instalować i administrować serwer, niestety będzie to konieczność, ewentualnie dobry reseller. VPS z administracją nie jest wcale droższy o 100 złotych, cenę podwyższa tutaj licencja Directadmin, jest wiele ofert takich serwerów po 60 około złotych miesięcznie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ad 1. Rozumiem - pewnie wybiorę coś z podanych przezemnie

ad 2. Normalnie też wybrałbym KVM właśnie ze względu na te "bardziej gwarantowane" zasoby, ale wczytywałem się trochę w temat i w przypadku usług typowo hostingowych wirtualizacja OpenVZ podobno jest "bardziej wydajna" - cokolwiek to znaczy i zdania są tu podzielone dlatego pytam tutaj.

ad 3. Ale po co płacić za to co miesiąc skoro serwer konfiguruje się tylko raz ? Jestem gotów zapłacić za taką konfigurację ale potem chcę płacić jak za zwykły VPS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wybierzesz dobrą firmę, która nie przesadza z oversellingiem, to OpenVZ jak najbardziej, jest tańszy.

 

Odnośnie administracji, oczywiście, możesz wziąć zwykły VPS i zapłacić za instalację, potem w razie potrzeby, ale generalnie takie rozwiązanie może wyjść CI drożej. Wpuszczając kilku różnych adminów na swój serwer nie jest najlepszym rozwiązaniem, szczególnie admini po 30 za sztukę w okresie wakacyjnym. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

...po co płacić za to co miesiąc skoro serwer konfiguruje się tylko raz ? Jestem gotów zapłacić za taką konfigurację ale potem chcę płacić jak za zwykły VPS.

 

W samochodzie olej też wlewasz tylko raz ;)? Sama konfiguracja to jedno, ale potem ten serwer trzeba doglądać/monitorować.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

jeżeli miałbym polecać to tę ostatnią firmę, dwóch pierwszych nie testowałem

 

na twoim miejscu na tę chwilę kupiłbym konto resellera na miesiąc na testy
takie konto chyba ma możliwość obserwowania obciążenia

najbardziej obciążający serwis przeniósłbym na zwykłe konto hostingowe ok 50-100zł/rok

jeżeli myślałbym o przyszłości i myślał poważnie wziąłbym:
taniego dedyka np. za 130zł (prawdziwe zasoby tylko dla ciebie, kilka rdzeni)

kupił samodzielnie directadmina

i zapytał w tej samej firmie i kilku innych o jakiś tańszy wariant administracji

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Moim zdaniem branie dedyka jest bez sensu i lepiej wybrać VPS'a na KVM, który będzie miał do tego większe możliwości. Przecież na serwerze dedykowanym trzeba jeszcze zajmować się monitoringiem stanu dysków, nie mówiąc już o tym że w takim tanim serwerze nie będzie macierzy RAID1/RAID10, a bootowanie dedyka trwa do kilku minut gdzie VPS'a na KVM można zrestartować w 15 sekund, a ewentualna reinstalacja to 1 minuta i masz gotowy skonfigurowany system do pracy.

 

Trochę drogie firmy wybrałeś.bo z tego co dzisiaj zobaczyłem to za 1/3 twojego budżetu mógłbyś mieć w nazwa.pl na rok VPS'a z 8 vCPU i 32GB RAM. Sam miałem kupować w arubacloud.pl ale chyba jednak skuszę się na ofertę u nich za 60zł/rok z 1vCPU i 4GB RAM. Serwer zamiast swapować na ofertach z 1GB dostanie kopa przy takiej ilości dostępnej pamięci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi.

 

Szczerze to nie brałem netartu pod uwagę bo miałem z nimi problem, ale to na hostingu Active PRO.

Kiedyś oglądałem ich ofertę VPS i nie zainteresowała mnie bo była po prostu droga - teraz jest znacznie tańsza.

 

Po wypowiedzi MarekCPU skusiłem się na tego usługodawcę, ale jak wczytałem się głębiej to owszem - serwery za tę cenę wypas,jednak odbijają sobie na usługach - konfiguracje php, domen poczty itp.

 

Mimo wszystko wezmę taki pakiet na próbę i zobaczymy.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo kusi mnie ta nazwa.pl

Jednak zastanawiam się dlaczego w przeciwieństwie do innych firm serwery VPS są u nich TAŃSZE od zwykłych hostingów?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

najwidoczniej nikt u nich vpsów nie kupował

za rok będą znów 3-4x droższe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

Ja też już zamówiłem VPS w nazwa.pl

 

Zrobiłem dzisiaj testy za pomocą dd i fio. Wyniki zgodne z tym co podają w specyfikacji: IOLimit 500MB/s i 2000 IOPS. Najfajniejsze są czasy dostępu do danych które zmierzyłem i wyszło mi poniżej 0,2ms! IOPSy i IOLimit to jedno, ale na końcu liczy się to jak szybko dysk odpoiwada - a wiadomo że dyski NVMe są stabilniejsze od zwykłych SSD przy większym obciążeniu. Jak będziecie robili swoje testy za pomocą "dd" to zwróćcie uwagę aby uruchamiać zawsze ze 3 wątki, bo "dd" to aplikacja która może działać tylko na 1 vCPU i przy tak wysokich przepustowościach transmisji szybciej osiągniecie maksymalne obciążenie 100% dla procesu "dd" niż dojdziecie do granicy przepustowości dyskowej.

 

Testowałem też szybkość łącz za pomocą seedtest-cli i osiągnąłem szybkość 824Mbit/s download i 710Mbps upload.

 

@wmaczka - z pewnością dokładają do tych VPSów w pierwszym roku, ale to duża firma i pewnie nie gra roli czy dołożą kilka milionów aby zdobyć rynek VPS. Nie sądzę aby tak było jak pisze "morda", raczej myślę że postanowili zamieść konkurencję pod dywan! I z taką ofertą na pewno to zrobią, bo zarówno cena jak i sama usługa bije konkurencję na głowę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też kupuję na próbę - ten drugi pakiet.

Wiedziałem że coś mi w tych cenach nie pasuje, że coś tanie.

Wygooglowałem kopie zakładki VPS z nazwa.pl

 

post-48154-0-62153700-1505635007_thumb.png

 

Chyba dobry okres wybrałem na szukanie VPSa, promocja w nazwa.pl trwa od 14 września :)

 

Jeśli nie wrócą do starych cen to faktycznie mogą próbować przejąć rynek VPS z taką ofertą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

 

Nie sądzę aby tak było jak pisze "morda", raczej myślę że postanowili zamieść konkurencję pod dywan! I z taką ofertą na pewno to zrobią, bo zarówno cena jak i sama usługa bije konkurencję na głowę.

 

nie znasz strategii dużych firm jak nazwa, ja je obserwuje od lat

ich celem jest zawsze danie tańszej usługi na rok czy nawet dwa

 

potem ceny nagle stają się kilka razy wyższe

a klient z powodu: przyzwyczajenia, lenistwa lub braku umiejętności przeniesienia

pozostaje i płaci te kilka razy więcej niż w innych firmach

 

jestem przykładem tego ostatniego powodu, ale ja nie mam co narzekać ;) płacę 8zł/mc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość MarekCPU

@morda zupełnie się z Tobą zgadzam co do całego schematu działania, bo to przecież zasada ekonomii że na początku firma daje niższe ceny aby użytkownik mógł przetestować usługę a później zarabia na tym użytkowniku przy odnowieniach. Naszym interesem jako klientów jest za to wyszukiwać najlepsze i najtańsze oferty. Lenistwo nie może usprawiedliwiać. Ja obecnie płacę w pierwszym roku 4,99zł/m-c w nazwa.pl, a w kolejnym roku będzie to 9,99zł/m-c więc też to super oferta. Nie wiem jednak co będzie w kolejnym roku, bo może wejdzie jeszcze jakaś inna firma z nową super ofertą? Po co się martwić o takie szczegóły. Nie myślę też o tym po ile za rok będzie paliwo, woda, czy prąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość morda

naprawdę łudzisz się że przy takiej ofercie (ram) zostanie te 9,99zł?

ja nie umiem tego przenosić, a konfigurować od podstaw też nie chcę

i wolę płacić stale 8zł i nigdy się nie przenosić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pokazałem cennik VPS z nazwa.pl sprzed 14 września tego roku , czyli sprzed kilku dni - ceny o wiele wyższe niż teraz.

Podejrzewam że cena związana jest z tym że do tej pory VPSem można było zarządzać przez panel Parallels, który nie jest darmowy. Teraz do zarządzania VPS na nazwa służy chyba ich autorski "panel" Horizon. "Panel" dałem w cudzysłowiu bo nie da się na nim zrobić nic innego jak włączyć, wyłączyć lub przeinstalować system (4 warianty do wyboru).

 

Tak więc za obecną cenę mamy bardzo mocny i szybki "surowy" VPS.

Niestety nazwa.pl nie daje (nawet za dopłatą - tak robią inni usługodawcy) żadnego panelu. W moim przypadku (chcę hostotwać strony internetowe) potrzebuję taki panel do dodawania domen, tworzenia maili, baz danych i kont ftp

Myślę że obecna oferta jest dobra dla osób,które znają się bardzo dobrze w konfigurowaniu takiego surowego serwerem np przez SSH lub , które szukają serwera do jakiejś gry.

 

Myślę że netart chce sobie odbić straty za VPS poprzez usługi IT na tych serwerach.

Prtzykłady:

1. Zmiana wersji PHP - 100zł/szt - WOW mając DirectAdmina lub CPanel robię to jednym kliknięciem :/

2. Modyfikacje w konfiguracji konta pocztowego na serwerze - j.w.

3. Instalacja i konfiguracja programu pocztowego (webmail) - 300-500zł - WOW

4. Instalacja i/lub konfiguracja serwera WWW (Apache/nginx) - 300-500zł

 

Tak więc wracam do punktu wyjścia

 

Reasumując, serwer VPS migę mieć za 10zł miesięcznie, ale aby hostować na nim strony internetowe będę musiał zainwestować jakieś 3000zł :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym uważał obecnie z nazwą, parametry super, cena również. Ale jest to nowa oferta i już kilka osób skarżyło się że ich serwery VPS sypią błędami na tym forum. Jeśli coś odstaje ceną od konkurencji to albo będą chcieli docelowo mocno zwiększyć Ci cenę, albo jakość usługi będzie na bardzo kiepskim poziomie.

 

Jeśli za rok, będzie nadal ta sama cena i będzie chodzić to dobrze, oznacza że nazwa powinna dostać nagrodę nobla za opracowanie perpetuum mobile.

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naszym interesem jako klientów jest za to wyszukiwać najlepsze i najtańsze oferty.

 

Z czystej ciekawości, od kiedy jest Pan klientem nazwa.pl i ich nowej oferty VPSów?

 

 

Jeśli już mowa o samych usługach - w naszej ofercie do VPSów KVM dokładamy kopię wykonywaną co godzinę czasu, którą można szybko i bezproblemowo przywrócić z poziomu panelu, jak również powołać z tej kopii zupełnie osobną instancję serwera i na niej pracować lub z niej kopiować pojedyncze pliki. W ofercie polecanej tutaj (przez nowe konta) firmy nazwa.pl nie znalazłem takiej informacji.

 

Do tego nasz support jest bezpłatny i chętnie wesprze klienta w wykonywaniu podstawowych czynności na serwerze w ramach podstawowej opłaty za sam serwer.

  • Upvote 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masakra w ogóle nie podpada post gdzie 10x jest wymieniona nazwa.pl :D za chwilę to będzie plugin który co 10 wyrazów będzie wciskać nazwa.pl :D

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ nigdzie nie otrzymałem odpowiedzi, która przekonałby mnie do wyboru konkretnej firmy to moja decyzja padła na kylos

 

Co mnie przekonała:

- Wysłałem zapytanie do wymienionych 3 firm na temat oferowanych przez nich VPS i rodzaju wirtualizacji oraz panelu administracyjnego. Spośród wszystkich akurat ich support odpowiedział mi najdokładniej, a zarazem najbardziej zrozumiale - nie stosowali zbędnych, niezrozumiałych wyrażeń mogących wprowadzić mnie w błąd

- nie rozgraniczają się na VPS dedykowane (administrowane) i VPS root - skonfigurują mi VPS tak jak będę tego potrzebował

- stosunek ceny do parametrów wydaje się gorszy od pozostałych, jednak mimo wszystko jest to KVM, a w necie widnieje artykuł porównujący kilka firm i różne VPSy z różnymi wirtualizacjami i w nim jednak KVMy pomimo gorszych parametrów są wydajniejsze

 

Na razie wykupiłem na 1 miesiąc i zobaczymy,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rowniez zastanawiam sie nad najlepszym rozwiazaniem dla mnie. Jestem w trakcie tworzenia sklepu internetowego, Gdzie ilosc produktow bedzie podzielona na okolo 20 kategorii i pewnie wiecej pod kategorii a ilosc produktow w okolicach 800-1000. Rozwazam zakup vps 6 rdzeni /24gb ramu i 500 gb ssd 100% na rurce 100mbit. Pytanie czy to da rade czy lepiej dedyk? Vps w cenie 65zl za miesiac..

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przeczytaj co napisałeś o parametrach VPSa a potem spójrz parę razy na cenę.

Nie zapaliła się żarówka?

Chyba jest za wczesnie:), moglbys rozwinac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×