Skocz do zawartości


 

- - - - -

Czy warto odsprzedać auto w skupie pojazdów?

Napisany przez kulik86, 05 maj 2017 · 0 wyświetleń

Wiele klientów rozmyśla nad opcją odsprzedaży swojego pojazdu samochodowego do skupu floty samochodowej. Rzecz jasna wszystko będzie zależeć od tego, czego od takiej sprzedaży oczekujemy. Tego rodzaju rozwiązanie nie zadowoli tych, którzy chcą otrzymać za swój pojazd cenę rynkową, z kolei będzie perfekcyjnym wyjściem dla tych ludzi, którzy chcą błyskawicznie odsprzedać swój pojazd, nawet jeśli nie jest w super stanie.

 

Jakie pojazdy samochodowe kupują skupy?
Każda firma określa własne wymagania co do kwalifikacji pojazdów, które nadają się do zbycia w skupie. Najczęściej są to auta używane, mające uszkodzenia techniczne i wizualne, po karambolach oraz samochody pochodzące z różnego rodzaju firm, przykładowo z firm taksówkarskich albo edukacyjnych placówek jazdy. Skup aut to również miejsce, w którym można zbyć pojazd nowy. Warto zdać sobie sprawę z tego, iż w pewnych firmach nie są skupowane bardzo przestarzałe samochody, przeważnie wyznaczana jest specjalna granica wieku. W różnych innych z kolei wiek pojazdu samochodowego jest bez znaczenia, niemniej jednak takich firm jest na rynku zdecydowanie mniej.

 

Czy tego rodzaju usługa naprawdę jest opłacalna?
Z usług, które proponuje skup samochodów Białystok należy korzystać w momencie, gdy kluczowy jest błyskawiczny czas odsprzedaży auta. W skupie auto można zbyć już w 24 godziny. Nie trzeba oczekiwać na załatwienie formalności, ani oczekiwać w kolejce celem przygotowania wyceny. Cena skupu jest ustalana na podstawie e-formularza, który wypełniany jest przez sprzedawcę. Jeżeli składający formularz zatwierdzi cenę odkupu, wówczas firma kontaktuje się ze sprzedawcą celem wyznaczenia daty i miejsca spotkania. Samochód może być dowieziony do skupu samochodów po prostu przez klienta, aczkolwiek, jeżeli nie ma na to czasu, ani ochoty, wtedy firma wydeleguje swoich pracowników, którzy darmowo odbiorą auto z miejsca wyznaczanego przez klienta.

 

Skup aut umożliwia ekspresowe pozbycie się starego, zepsutego auta. Zamiast trzymać stary samochód, bardziej opłaca się sprzedanie go do skupu. Sprzedający pozbywa się kłopotu i przyjmuje gotówkę do ręki.
więcej na: filtry dpf  • 0