Skocz do zawartości


 

- - - - -

Efektywne metody na walkę z brakiem apetytu

Napisany przez kulik86, 11 kwiecień 2017 · 0 wyświetleń

Bardzo wiele ludzi, niezależnie od wieku, zmaga się z brakiem ochoty na jedzenie. Sytuacja taka wymaga konkretnego postępowania, dlatego że utrzymujący się przez wydłużony czas brak apetytu może doprowadzić do kłopotów ze zdrowiem, w tym do niedoborów. Czym jest w następstwie tego spowodowany ten problem i w jaki sposób sobie z nim poradzić?

 

Co powoduje brak apetytu?

 

Brak apetytu najczęściej dotyczy ludzi, którzy mają problemowy układ trawienny. Jeżeli ktoś wyczuwa po skonsumowaniu jedzenia ból brzucha czy też inne uciążliwe dolegliwości, szybko rezygnuje z posiłków, albo ogranicza jedzenie do minimum. Nie jest to jednak korzystne rozwiązanie, dlatego że jak nadmieniono powyżej, może to prowadzić do niedoboru. W takim przypadku potrzebna jest wizyta u doktora, który pomoże rozpoznać problem i zaordynuje właściwe leczenie. Na brak apetytu wpływ ma także stres, jeżeli przewyższa on nasze możliwości radzenia sobie z nim, wiele osób przestaje jeść, bowiem nie odczuwa takiej potrzeby, a dodatkowo jedzenie hamuje zaciśnięty żołądek. Konieczne jest wówczas zastosowanie różnorodnych technik na poradzenie sobie ze stresującymi sytuacjami, a nawet wyłączenie ze swojego życia powodujących stres sytuacji. Brak apetytu jest objawem jednej z najgroźniejszych jednostek chorobowych, jaką jest anoreksja. Wiąże się ona ze strachem przez pożywieniem, ponieważ wpływa na wzrost masy ciała. Jest to choroba psychiczna, która wymaga właściwego leczenia. Palacze, którzy palą bardzo wiele papierosów zazwyczaj odczuwają znacznie mniejszy apetyt niż wszyscy ci, którzy nie palą. Przyczyn może być naturalnie sporo więcej, niemniej jednak zawsze konieczne jest jak najszybsze rozwikłanie problemu.

 

Jak poradzić sobie z brakiem apetytu?

 

Warto wprowadzić do swojego zwykłego życia niektóre zmiany, które są w stanie pomóc wzmóc łaknienie. Po pierwsze należy ze swojej powszedniej diety wykluczyć pokarmy zapychające, które są po prostu pustymi kaloriami. Z diety warto wyeliminować słodycze i pozostałe niezdrowe zakąski, trzeba je zastępować zdrowymi pokarmami, które są nieskomplikowane w trawieniu i które aktywują układ pokarmowy do intensywniejszej pracy. Kluczowa jest jednocześnie codzienna dawka aktywności, która wcale nie musi mieć intensywnego charakteru. Codzienne udanie się na spacer bądź nawet niewymagające ćwiczenia ruchowe powinny wpłynąć na podwyższenie uczucia łaknienia.
 
więcej na: http://twojmedyk.pl/...tu-bez-recepty/  • 0