Skocz do zawartości


 

* * * * * 1 głosów

Jaki bank ma najlepsze konto?

Napisany przez Łukasz Borecki, w Konta bankowe 15 grudzień 2016 · 186 wyświetleń

banki konto opinie nest bank
Jaki bank ma najlepsze konto?

Ostatnio natrafiłem na ciekawy ranking kont bankowych - http://konto-w-banku...-konta-bankowe/ i chciałbym przedstawić kilka swoich przemyśleń dotyczących wyboru rachunku osobistego.
 
Młody człowiek rozpoczynający studia na wyższej uczelni, zwłaszcza w innym mieście, niewątpliwie będzie potrzebował własnego konta bankowego. W ten sposób łatwiej będzie mu zarządzać posiadanymi środkami finansowymi, które na przykład będzie co miesiąc uzyskiwał na utrzymanie i opłacenie miejsca w akademiku czy czynszu na mieszkaniu studenckim.
 
Konto okazuje się być niezbędne także i wówczas, gdy student może liczyć na wsparcie finansowe ze strony uczelni. Wiele szkół wyższych wymaga, aby student posiadał własny rachunek bankowy, na który będzie przekazywane stypendium socjalne czy motywacyjne. Ostatecznie, jeśli student postara się o kredyt studencki, musi posiadać konto w banku, na który będzie ono co miesiąc w trakcie roku akademickiego, przelewane.
 
Utrzymywanie środków finansowych na koncie bankowym jest wygodne dla młodych ludzi. Dzięki karcie wydanej do konta mają oni stały dostęp do swoich funduszy. Większość banków oferujących młodym ludziom konta studenckie jednocześnie proponuje im dostęp do rachunku za pośrednictwem Internetu. Mogą więc dokonywać przelewów czy niezbędnych opłat nie wychodząc z domu czy z pokoju w akademiku. Wśród studentów, którzy dopiero poszukują najlepszego konta bankowego, pojawia się pytanie – na co zwrócić uwagę wybierając tego rodzaju produkt bankowy?
 
Optymalne konto studenckie to te, które ma minimalne, albo jeszcze lepiej – zerowe opłaty za założenie rachunku i za korzystanie z niego. Student poszukujący interesującej oferty konta studenckiego na rynku powinien zwrócić uwagę, czy dostęp do konta będzie miał przez całą dobę, 7 dni w tygodniu i czy bank wydaje do niego darmową kartę płatniczą. Punktem jego zainteresowania powinny stać się też tabele opłat i prowizji, zwłaszcza jeśli chodzi o opłaty pobierane przez bank za dokonywane przelewy czy opłata za użytkowanie karty. Dobrze by było, aby wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce odbywały się z konta studenckiego bez pobierania przez bank prowizji. Istnieją już tego rodzaju konta na rynku, należy tylko wnikliwie wczytać się w ich regulaminy, aby nie popełnić przy tym błędu.
 
Do kont studenckich banki są skłonne „dołożyć” dodatkowe usługi. Mogą to być wszelkiego rodzaju promocje i bonusy, np. zniżki w restauracjach, w kinach, czy w sklepach odzieżowych.
 
Uwaga na fałszywe oferty na konta studenckie, które są takimi wyłącznie z nazwy, a w rzeczywistości są to po prostu standardowe konta bankowe.
 
Pamiętajmy, że z reguły konta studenckie z uwagi na swoją darmowość, będą oferowały nieco mniej usług niż standardowe rachunki.
 
Czy jakiś bank oferuje na dzień dzisiejszy całkowicie darmowe konto?
 
Z moich poszukiwań, że jest aktualnie tylko jeden taki bank - Nest Bank.
Za darmo otrzymujemy prowadzenie konta, przelewy internetowe, użytkowanie karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów.
Co niespotykane w innych bankach bez żadnych warunków do spełnienia.
Zainteresowanym tą ofertą polecam lekturę kilku recenzji:
www.banki.a-m.pl/nest-bank-konto-osobiste-opinie-oplaty-przelewy/
darmowe-konto-bankowe.pl/nest-bank.html
ebanki.blox.pl/2016/11/Sprawdzam-Nest-Bank.html  • 0Sierpień 2017

P W Ś C P S N
 123456
78910111213
1415 16 17181920
21222324252627
28293031   

Ostatnie wpisy