Skocz do zawartości


 

* * * * * 1 głosów

Trik Ferratum Bank z pożyczką Ekspres Kasa - moja opinia

Napisany przez Nemon, w Finanse 12 listopad 2016 · 175 wyświetleń

finanse pożyczki
Trik Ferratum Bank z pożyczką Ekspres Kasa - moja opinia

Dość rozpoznawalna na rynku pożyczek internetowych firma, czyli Ferratum Bank stosuje podobny trik co NetCredit i InCredit, polegający na tym, że oferuje się pierwszą pożyczkę za darmo, ale jako że firmy te działają pod wieloma markami, to można przez przypadek wziąć dwukrotnie w tej samej firmie pożyczkę online myśląc że bierzemy pierwszy raz w danej firmie, po czym się okazuje, że nie, bo skorzystaliśmy już z pierwszej pożyczki za darmo w danej firmie tylko pod inną nazwą, a tym samym doliczają nam normalne opłaty i odsetki.
 
Przy czym w przeciwieństwie do NetCredit Ferratum Bank nie ukrywa się tak skrzętnie na stronach innych podlegających mu marek. Wszędzie jest wyraźnie oznaczony. Co nie zmienia faktu, że jak ktoś nie zauważy, to może wziąć pożyczkę myśląc, że bierze pierwszą darmową, a okaże się, że już brał pożyczkę w Ferratum Bank.
 
Nie wiem na ile w praktyce to działa, bo może jest jakaś informacja, że już korzystaliśmy z tej firmy, przy próbie skorzystania z pierwszej pożyczki za darmo, podczas wypełniania wniosku swoimi danymi, ale bardzo w to wątpię.
 
Ferratum Bank obejmuje takie marki jak KasaTaK, Ofin, Ekspres Kasa, o czym wspominałem przy okazji recenzji pożyczki Ekspres Kasa w Ferratum Banku na moim blogu
 
EkspresKasa i KasaTAk to oficjalne marki Ferratum Banku, ale z Ofin jest już nieco inaczej.Przypadek tego ostatniego jest szczególny, bo Ofin to tylko pośrednik, a zatem spółka posiadająca to markę ma inną nazwę, ale finalnie pożyczki udziela Ferratum Bank, więc mimo, że Ofin to inna spółka, to tak samo się liczy - jeśli już korzystaliśmy z oferty gdziekolwiek z Ferratum Banku, to nie przysługuje nam już pierwsza pożyczka za damo w Ofin - pytałem konsultanta.
 
Ogólnie dodam jeszcze, że Ferratum może używać w nazwie słowa bank, bo uzyskało na to koncesję na Malcie i tam też jest zarejestrowana ta firma. Raczej przypomina firmę pożyczkową niż bank.  • 0