Skocz do zawartości

Web Hosting Talk

  • arubacloud.pl

    Partner technologiczny

    Aruba Cloud jest marką usług cloud na rynku europejskim. Została stworzona w celu dostarczenia firmom kompleksowych rozwiązań Cloud niezależnie od ich planów i projektów.

 

- - - - -

Czy kwota wolna od podatku powinna być wyższa?

Napisany przez mzk24, 06 czerwiec 2016 · 640 wyświetleń

kwota wolna podatek podatki finanse
Czy kwota wolna od podatku powinna być wyższa?

Wiele osób w naszym kraju narzeka, że maja do swojej dyspozycji zbyt mało środków finansowych. Nie mogą przez to zrobić zakupów, nie mogą pojechać na urlop itp. Na pewno więc każdy pracujący chciałby większych podwyżek, by na koncie pojawiała mu się co miesiąc wyższa kwota. Jednakże istnieje jeszcze inny sposób, na zwiększenie zasobności portfela wszystkich Polaków. Tym sposobem, jest podwyższenie kwoty wolnej od podatków.
 
Obecnie, kwota ta jest w porównaniu z innymi krajami bardzo niska, gdyż jest to zaledwie 3 901 zł. W związku z tym, można powiedzieć, że podatek musimy płacić praktycznie od całych naszych zarobków. Na pewno jest to dobre dla budżetu państwa, ale nie dla budżetów domowych. Gdyby kwota wolna od podatku została zwiększona, każda osoba miała by do swojej dyspozycji o więcej pieniędzy, które mogłaby przeznaczyć na dowolny cel. Biznesmeni mogli by więcej środków przeznaczać na inwestycje, a zwykli ludzie mogli by więcej kupować. Na pewno zwiększona kwota wolna od podatków, wpłynęła by pozytywnie na „rozruszanie” polskiej gospodarki, gdyż po prostu zwiększyła by się konsumpcja, co z kolei sprawi, że należy zwiększyć produkcję, praktycznie w każdym dziale naszego przemysłu.  • 0Czerwiec 2017

P W Ś C P S N
   1234
567891011
12131415161718
192021 22 232425
2627282930  

Ostatnie wpisy

Kategorie